Навигация

 
ж
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ЖИТЛОВА СУБСИДІЯ

(від лат. -допомога, підтримка) — безготівкова щомісячна допомога гр-нам для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунал. послуг. Порядок надання Ж. с. регулюється Положенням «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива» (в ред. пост. КМ України від 22.IX 1997, зі змінами і доп.). Ж. с. безповоротна, її отримання не пов'язане із зміною форми власності житла. Право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житл.-комунал. послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побут, (рідкого) палива поширюється на гр-н, які проживають у жилих приміщеннях (будинках): держ. та громад, житлового фонду, в т. ч. у гуртожитках, — на оплату користування житлом;

приватного житл. фонду та фонду житл.-буд. (житлових) кооперативів — на оплату утримання житла; житл. фонду незалежно від форм власності — на оплату комунал. послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побут, (рідкого) палива. Ж. с. на придбання скрапленого газу, твердого та пічного побут, (рідкого) палива призначається у разі, коли жиле приміщення не забезпечується тепло- або газопостачанням. Якщо для опалення жилого приміщення одночасно використовуються тверде та пічне побут, (рідке) паливо і природний газ, то Ж. с. надається тільки на один вид палива. Призначення Ж. с. і контроль за їх цільовим використанням здійснюються відділами (управліннями) субсидій районних, районних у містах Києві і Севастополі держ. адміністрацій та викон. органів міських і районних рад. У сільс. місцевості приймання заяв з необхідними док-тами для призначення Ж. с. та передачу їх до відповідних відділів (управлінь) субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються викон. органами сільс. і селищ, рад.

Субсидії призначаються за наявністю різниці між розміром плати за житл.-комунал. послуги, скраплений газ, тверде та пічне побут, (рідке) паливо у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного зак-ва, і обсягом визначеного КМ України обов'язкового відсотка платежу. При цьому норму володіння чи користування заг. площею житла та нормативи користування комунал. послугами встановлюють, виходячи з 21 м2 на наймача і кожного прописаного у жилому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 м2 на всіх прописаних, а для гр-н, які проживають в однокім. квартирі, — на заг. площу, незалежно від розміру квартири. Ж. с. призначається уповноваженому власникові (співвласникові) житла, наймачеві, членові житл.-буд. (житлового) кооперативу, власникові (співвласникові) жилого приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем прописки. Ж. с. розраховують, виходячи з кількості прописаних у жилому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житл.-комунал. послуги, в т. ч. осіб, призваних на строкову військ, службу.

Для призначення Ж. с. гр-ни подають до відділів (управлінь) Ж. с. заяву та відомості про забезпеченість житл. площею та комунал. послугами, склад прописаних у жилому приміщенні (будинку) осіб, доходи кожного з прописаних, згідно з формами, затвердженими урядом АР Крим, обласними, Київ, і Севастоп. міськими держ. адміністраціями.

Гр-нам, які проживають у жилих приміщеннях (будинках) держ. і громад, житл. фонду, в т. ч. у гуртожитках та будинках житл.-буд. (житлових) кооперативів, Ж. с. надається шляхом перерахування коштів на рахунок власників житла (уповноважених ними органів) та підприємств, що надають комунал. послуги, реалізують скраплений газ, тверде та пічне побут, (рідке) паливо. Гр-нам, які проживають у приват. будинках, квартирах чи кімнатах, Ж. с. надається шляхом перерахування коштів на рахунок підприємств, що надають комунал. послуги, реалізують скраплений газ, тверде та пічне побутове (рідке) паливо. На кожного одержувача субсидії відділи (управління) Ж. с. і організації, що надають населенню житл.-комунал. послуги, реалізують скраплений газ, тверде та пічне побут, (рідке) паливо, заводять справу, в якій зберігаються матеріали, необхідні для призначення субсидії, та розрахунки її розміру.

І. М. Кучеренко. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]