Навигация
 
ж
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ЖІНКИ В МІСЦЯХ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ

— категорія осіб, які відбувають покарання у виправних установах. На відміну від засуджених чоловіків, особи жін. статі, засуджені до позбавлення волі, утримуються у специф. умовах, що пояснюється фізіол. та психол. особливостями їх статі. У нормат. актах МВС України визначено вимоги, які пред'являються до випр. установ, де відбувають покарання засуджені жінки. В цих установах обладнано спец, приміщення: кімнати гігієни, для прання особистих речей, кімнати для жінок, які мають дітей у будинку дитини, і жінок, які знаходяться у стані вагітності понад 4 місяці. Засуджені жінки забезпечуються спец. мед. обслуговуванням. У штатах мед. частин випр. установ передбачено посади лікарів-гінекологів та ін. фахівців. Для засуджених визначено дод. перелік предметів першої потреби та речей жін. туалету, які вони можуть зберігати при собі і купувати в торг, точках випр. установ. Виправно-трудовим кодексом УРСР 1970 (ст. 35) передбачено, що засудженим жінкам, які сумлінно ставляться до праці і дотримуються вимог режиму, може бути дозволено проживання поза колонією на час звільнення від роботи у зв'язку з вагітністю та пологами, а також до досягнення дитиною 3-річно-го віку.

При випр. установах у разі необхідності організуються будинки дитини, куди засуджені жінки можуть віддавати своїх дітей віком до З років. Жінки з вагітністю понад 4 місяці або які мають при собі дітей віком до 3 років у випадках, коли до них не застосовується відстрочка відбування покарання у порядку, встановленому Кримінальним кодексом України, направляються адміністрацією місця позбавлення волі для дальшого відбування покарання у випр. установу, де є будинок дитини.

Діти засудженої жінки за згодою матері можуть передаватися її родичам, а також за згодою матері та за рішенням органів опіки і піклування — ін. особам або після досягнення 3-річного віку направляються до відповідних дит. закладів. Якщо у матері дитини, яка досягла 3-річного віку, невідбута частина строку покарання не перевищує один рік і вона сумлінно виконує матер. обов'язки, то перебування її дитини в будинку дитини може бути подовжене адміністрацією випр. установи до звільнення матері. Правилами внутр. розпорядку випр.-трудових установ передбачено положення про те, що не пізніш як за 3 місяці до досягнення дитиною 3-річного віку адміністрація виправної колонії зобов'язана розглянути питання про можливість подання засудженої жінки до умовно-дострокового звільнення (УДЗ), якщо вона відбула визначений їй строк покарання, а також подання до помилування.

Істотні зміни в умовах відбування покарання засудженими жінками відбулися з прийняттям Закону «Про внесення змін і доповнень до законодавчих актів України щодо врегулювання деяких питань, пов'язаних з умовами відбування покарання засудженими» (1994).

Див. також Виправно-трудова установа.

С. Я. Фаренюк. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]