Навигация
 
вес-вис
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ВИБОРЦІ

— громадяни, включені до списку осіб, які мають право брати участь у виборах. В Україні — це гр-ни, включені до списків осіб, які мають право брати участь у виборах нар. депутатів України, Президента України, депутатів представн. органів місц. самоврядування (рад) та сільс., селищ, і міських голів.

Відповідно до Закону «Про вибори народних депутатів України» (1997) списки В. складаються викон. органами сільс, селищ., районних, міських, районних у містах (де вони утворені) рад, а у містах Києві і Севастополі — відповідними місц. держ. адміністраціями, передбаченими Конституцією України, по кожній виборчій дільниці. До списків В. включаються усі гр-ни України, яким на день виборів виповнилося 18 років та які на момент складання списку постійно проживають на тер. відповідної виб. дільниці та мають право голосу. За відсутності точних відомостей про дату (місяць і день) народження гр-нина вважається, що він народився 1 січня відповідного року. До списку В. вносяться прізвище, ім'я та по батькові, дата народження, місце проживання В. Прізвища В. зазначаються у списку В. у порядку, зручному для проведення голосування. Гр-нин може бути включений до списку В. лише на одній виб. дільниці. Списки В.-військовослужбовців, які голосують на дільницях, розташованих за межами військових частин, подаються командирами військ, частин до викон. к-ту відповідних сільс, селищ., міських, районних у містах (де вони утворені) рад, а у містах Києві і Севастополі — до відповідних держ. адміністрацій, передбачених Конституцією України.

Списки В., підписані керівником викон. органу відповідної сільс, селищ., міської, районної у містах (де її утворено) ради, а у містах Києві і Севастополі — головами відповідних місцевих держ. адміністрацій, передбачених Конституцією України, передаються дільничним виборчим комісіям не пізніше як за 45 днів до дня виборів. Відповідальність за достовірність, повноту і своєчасність передачі списків В. дільничним виб. комісіям несе особа, яка їх підписала. Дільнична виб. комісія уточнює списки В., після чого вони підписуються головою та секретарем комісії і не пізніше як за 15 днів до виборів подаються для заг. ознайомлення, а також для перевірки їх правильності. В., які прибули на тер. виб. дільниці після уточнення, включаються дільничною виб. комісією до списку В. на підставі документів, що засвідчують їх особу та місце проживання. В., які вибули з тер. виб. дільниці після оприлюднення списків В., на підставі відповідних документів виключаються головою комісії із списку.

Гр-нам забезпечується можливість ознайомитись із списком В. і перевірити правильність відомостей. Кожний гр-нин України має право оскаржити рішення дільничних виб. комісій про неправильність у списках В., у т. ч. про невключения, неправильне включення до списку або виключення його зі списку, а також про ін. допущені помилки. Заява В. розглядається дільничною виб. комісією у дводенний строк, а напередодні і в день виборів — негайно. Комісія зобов'язана внести необхідні зміни до списку В. або видати заявнику копію мотивованого рішення про відхилення його заяви. Це рішення може бути оскаржене до суду в установленому ЗаКОНОМ порядку.

В. Ф. Погорілко. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]