Навигация
 
вес-вис
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ВИДВОРЕННЯ ІНОЗЕМЦІВ

та осіб без громадянства — попереджувальний адміністра-тивно-примус. захід, спрямований на припинення протиправних дій або запобігання таким з боку іноземців та осіб без громадянства (далі — іноземців) на тер. України. Ці питання регулюються Законом України «Про правовий статус іноземців» (1994), Правилами в'їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, затвердженими КМ України (1995), та ін. нормат. актами. Відповідно до цих актів іноземець може бути видворений за межі України за рішенням органу внутр. справ або СБУ, якщо: його дії суперечать інтересам нац. безпеки чи охорони громад, порядку; це є необхідним для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів гр-н України; він грубо порушив законодавство про правовий статус іноземців. Видворення застосовується щодо іноземців, які: прибули на запрошення юридичних осіб і відмовляються виїхати із країни за відсутності законних підстав для їх дальшого перебування в Україні (рішення приймається за клопотанням юрид. осіб, що їх запрошували); нелегально прибули в Україну (рішення приймається за клопотанням органів Прикорд. військ); постійно живуть в Україні або тимчасово перебувають у приват, справах (рішення приймається на підставі висновків підрозділів паспорт, служби органів внутр. справ); позбавлені статусу біженця або його втратили чи яким у наданні його відмовлено (рішення приймається за поданням органів міграц. служби).

Іноземний гр-нин, стосовно якого прийнято рішення про видворення, зобов'язаний залишити тер. України у зазначений термін. Йому роз'яснюють його права та обов'язки через перекладача або (якщо він володіє укр. мовою) безпосередньо. Коли іноземець ухиляється від виїзду, то за санкцією прокурора він затримується органами внутр. справ на термін, необхідний для його видворення. Рішення про видворення може бути оскаржене через суд, але це не зупиняє його виконання. На прохання дип. представника відповідної д-ви виконання рішення про видворення може бути зупинено, але не більш як на 10 днів з моменту його оголошення. Іноземці, які підлягають адм. видворенню, або юрид. чи фіз. особи, що приймають цих іноземців або влаштовують їх незаконний в'їзд, проживання, працевлаштування і сприяють в ухиленні від виїзду з України після закінчення терміну перебування, відшкодовують у повному обсязі витрати, пов'язані з адм. видворенням. У разі відмови іноземця, юрид. чи фіз. особи, яка запрошувала його, відшкодувати ці витрати останні можуть бути стягнені з них у порядку цивільного судочинства.

І. І. Вайнагій, В. І. Розенко. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]