ВИКОНАВЧИЙ НАПИС
- напис, учинений нотаріусом на документах, що встановлюють заборгованість, для стягнення з боржника грошових сум або витребування його майна. Перелік документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспір.
порядку на підставі В. н., встановлюється КМ України. В. н. учиняється за умов, що подані документи підтверджують безспір-ність заборгованості або ін. відповідальності боржника перед стягувачем та що від дня виникнення права вимоги минуло не більше 3 років, а у відносинах між юрид. особами — не більше року.
У змісті В. н. зазначаються: посада, прізвище та ініціали нотаріуса, який учиняє В. н.; найменування та адреса стягувача; найменування та адреса боржника; строк, протягом якого провадиться стягнення; суми, які підлягають стягненню, або предмети, що підлягають витребуванню, у т. ч. пеня, проценти (якщо такі належать); розмір плати, суми держ. мита, сплачувані стягувачем, або мита, яке підлягає стягненню з боржника; стаття Закону України «Про нотаріат» (1993) та відповідний пункт Переліку документів, на підставі якого учинено В. н.; дата (рік, місяць, число) вчинення В. н.; номер, під яким В. н. зареєстровано в реєстрі; підпис нотаріуса, який учинив В. н. Викон. напис скріплюється печаткою (ст. 89 Закону «Про нотаріат").
На прохання чекодержателя нотаріус у разі неоплата чека вчиняє В. н. за місцезнаходженням платника. Напис учиняється за наявності запису про те, що чек був пред'явлений платникові до оплати із зазначенням дня пред'явлення, але не був оплачений. При вчиненні В. н. перевіряється своєчасність пред'явлення чека до оплати у строки, визначені чинним законодавством. Напис учиняється за бажанням чекодержателя як проти чекодавця, так і проти осіб, відповідальних за чеком. Про вчинення В. н. нотаріус робить відмітку в реєстрі і надсилає повідомлення чекодавцеві про неоплату чека та видачу В. Н.
М. Й. Штефан.
|