Навигация
 
вит-віз
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ВІДПУСТКА У ЗВ'ЯЗКУ З НАВЧАННЯМ

- дод. відпустка, що надається працівникам, які навчаються без відриву від в-ва у середніх, проф.-тех. і вищих закладах освіти та аспірантурі, із збереженням роб. місця (посади) та повним або частковим збереженням заробітної плати. Порядок надання таких відпусток регулюється ст. 13—15 Закону України «Про відпустки» (1996) та Кодексом законів про працю України. Працівникам, які здобувають заг. серед, освіту в серед, загальноосв. вечірніх (змінних) школах, класах, групах з очною чи заоч. формами навчання при загальноосв. школах, надається дод. оплачувана відпустка на період складання: випускних іспитів в осн. школі — тривалістю 10 календ. днів; випускних іспитів у старшій школі — 23 календ. дні; перевідних іспитів в осн. і старших школах — від 4 до 6 календ. днів без урахування вихідних.

Працівникам, котрі складають іспити екстерном за осн. або старшу школу, отримують дод. оплачувану відпустку відповідно на 21 та 28 календ. днів. Тим, хто успішно навч. на веч. відділеннях проф.-тех. закладів освіти, надається В. у з. з н. для підготовки та складання іспитів заг. тривалістю 35 календ. днів.

Працівникам, які успішно навч. без відриву від в-ва у вищих закладах освіти (веч. та заоч. форми навчання), надаються такі дод. оплачувані відпустки: на період настанов-чих занять, виконання лаб. робіт, складання заліків та іспитів (1-й і 2-й курси навчання) першого та другого рівнів акредитації з веч. формою навчання — 10 календ. днів щорічно; третього і четвертого рівнів акредитації з веч. формою навчання — 20 календ. днів щорічно; незалежно від рівня акредитації із заоч. формою навчання — 30 календ. днів щорічно.

На період настановчих занять, виконання лаб. робіт, складання заліків та іспитів для тих, хто навч. на 3-му і наст, курсах у вищих закладах освіти: першого та другого рівнів акредитації з веч. формою навчання надається 20 календ. днів щорічно; третього і четвертого рівнів акредитації з веч. формою навчання — 30 календ. днів щорічно;

незалежно від рівня акредитації із заоч. формою навчання — 40 календ. днів щорічно. На період складання держ. іспитів у вищих закладах освіти незалежно від рівня акредитації надається 30 календ. днів. На період підготовки та захисту диплом, проекту (роботи) студентам, які навч. у вищих закладах освіти з веч. і заоч. формами навчання першого та другого рівнів акредитації, — 2 місяці, а у вищих закладах освіти третього і четвертого рівнів акредитації — 4 місяці.

Працівникам, допущеним до складання вступ, іспитів до аспірантури з відривом або без відриву від в-ва, для підготовки та складання іспитів надається раз на рік дод. оплачувана відпустка з розрахунку 10 календ. днів на кожен іспит. Тим, хто навчається в аспірантурі без відриву від в-ва та успішно виконує індивід, план підготовки, надається В. у з. з н. тривалістю ЗО календ. днів та, за їхнім бажанням, протягом 4 років навчання — один вільний від роботи день на тиждень з оплатою у розмірі 50 % серед. зарплати працівника.

А. Ю. Бабаскін. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]