Навигация
 
воє-в'яз
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ВПІЗНАННЯ

— слідча дія у крим. процесі. Полягає у пред'явленні під час поперед, розслідування потерпілому, свідкові, підозрюваному чи обвинуваченому людей, тварин, неживих предметів, речей з метою оцінки вказаними особами цих об'єктів як таких, що сприймалися або не сприймалися ними раніше у зв'язку з розслідуваною справою. Потерпілому, напр., може бути пред'явлена для В. особа, яка підозрюється у розбійному нападі на нього, або речі, що, можливо, були забрані у нього при вчиненні злочину; свідкові може пред'являтися труп, що за певними ознаками схожий на його зниклого родича; обвинуваченому — особи, запідозрені у скоєнні разом з ним злочину, тощо. Особи, речі, ін. об'єкти чи їх фотознімки пред'являються для В. разом з ін. особами або предметами у кількості не менше трьох, які не мають різких відмінностей між собою (трупи, їх фрагменти пред'являються поодинці). Потерпілому, свідкові, підозрюваному чи обвинуваченому пропонується назвати особу або предмет, які він може впізнати у зв'язку з розслідуваною справою, і, якщо кого-небудь (що-небудь) буде впізнано, пояснити, за якими ознаками. Пред'явлення особи (предмета) для В. проводиться у присутності двох понятих. Якщо об'єкт пред'являється для В. кільком особам, то цю дію слід робити з кожною особою окремо.

Неприпустимі і є такими, що знецінюють доказове значення слідчої дії: поперед, негласний показ впізнаючому особи, що має бути офіційно пред'явлена для В., її фотокартки, розповідь про її прикмети або про місце, яке вона вибрала серед ін. осіб, що пред'являються разом з нею. Про пред'явлення для В. особи або предмета і про наслідки В. складається протокол з дотриманням вимог Кримінально-процесуального кодексу України. Крім того, в протоколі зазначаються відомості про особу впізнаючого і про те, що він (свідок) попереджений щодо крим. відповідальності за відмову від дачі показань та за дачу (свідок, потерпілий) неправдивих показань, наводяться дані про осіб і предмети, що пред'являються для В. і докладно описуються ознаки, за якими впізнано особу чи предмет. Протокол підписують усі особи, які брали участь у проведенні В., поняті і слідчий. До протоколу додаються фотознімки, якщо особи або предмети, пред'явлені для В., були сфотографовані. У протоколі мають бути відображені зауваження учасників В. або відсутність таких зауважень.

Результати В. мають доказове значення у Крим. справі.

Ю. В. Александров. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]