Навигация
Повернись живим
 
державна цер-десп
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ДЕРЖАВНЕ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО

- 1) Об'єкт держ. власності на майно і землю, тобто цілісний майновий комплекс, призначений для в-ва сіль-ськогосп. продукції, її первин, переробки і зберігання. 2) Держ. сільськогосп. організація, зареєстрована в держ. органах як юридична особа і ств. на базі майна і землі, що є держ. власністю. Майно закріплюється за держ. сільськогосп. організацією на праві повного госп. відання, а земля надається у пост, користування і використовується для в-ва сільськогосп. продукції.

Як юрид. особа Д. с. п. може від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав і мати обов'язки, бути позивачем і відповідачем у заг., арбітраж, і трет, судах. Д. с. п. перебуває на госп. розрахунку, має закріплені за ним осн. та оборотні засоби і самост. баланс.

Д. с. п. як юрид. особа діє на підставі статуту, ін. установчих док-тів, затверджених органом державного управління, уповноваженим управляти держ. майном і землею. Д. с. п. має цив. правоздатність відповідно до цієї його діяльності. Вона виникає з моменту його державної реєстрації. Д. с. п. має своє найменування, права та обов'язки, пов'язані з користуванням фірмовим найменуванням і товар, знаками. Д. с. п. набуває цив. прав і бере на себе цив. обов'язки через свої органи, що діють у межах прав, наданих їм законом і статутом.

Таким органом у Д. с. п. є директор підприємства, який призначається органом, уповноваженим управляти держ. майном. Відповідно до ч. З ст. 21 Кодексу законів про працю України труд, договір з Д. с. п. може бути укладений у формі контракту. Особливістю Д. с. п. є те, що його діяльність пов'язана з використанням земель сільськогосп. призначення для в-ва сільськогосп. продукції та з необхідністю пристосування до клімат, умов.

Види Д. с. п.: радгоспи, дослідні г-ва, коне-заводи, племінні г-ва, експериментальні в-ва та ін.

Літ.: АПК і право. К., 1988; Аграрне право України. К, 1996.

В. І. Семчик. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   державна цер-десп   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]