Навигация
Повернись живим
 
державна цер-десп
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ У СПРАВАХ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

(Держспоживзахист України) — центр, орган викон. влади, що забезпечує проведення в життя держ. політики щодо захисту прав споживачів на всій тер. д-ви, здійснює керівництво дорученою сферою управління.

Утв. на підставі пост. КМ України від І.УІ 1992. Діє відповідно до Положення про Державний комітет України у справах захисту прав споживачів, затв. Президентом України 16.Х 1996. Діяльність Держспоживзахисту України спрямовується і координується КМ України через М-во економіки України. Держспоживзахист України організовує діяльність щодо захисту прав споживачів, сприяє виконанню в Україні Керівних принципів для захисту інтересів споживачів, прийнятих ГА ООН 19.IV 1985, а також здійснює контроль за дотриманням зак-ва про рекламу. Осн. завдання Держспоживзахисту: здійснення держ. контролю за дотриманням зак-ва України про захист прав споживачів центр, і місц. органами викон. влади та господарюючими суб'єктами — підприємствами (об'єднаннями), установами, організаціями незалежно від форм власності, громадянами-підпри-ємцями та іноз. фіз. особами, що проводять підприєм. діяльність на тер. України; здійснення контролю за дотриманням рекламодавцями, виробниками і розповсюджувачами реклами вимог зак-ва України про рекламу в сфері захисту прав споживачів та захист споживачів від порушень; захист інтересів і прав гр-н як споживачів у разі придбання, замовлення або використання ними товарів (робіт, послуг) для власних потреб; вжиття до господарюючих суб'єктів, які порушують права споживачів, а також до рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами, що порушують зак-во про рекламу, заходів впливу, передбачених зак-вом; координація роботи з Держстандартом України, органами та установами держ. сан. нагляду України та з ін. центр, і місц. органами викон. влади в питаннях захисту прав споживачів; здійснення міжнар. співробітництва у сфері захисту прав споживачів; висвітлення у ЗМІ результатів роботи держ. органів у справах захисту прав споживачів, інформування населення про порядок реалізації прав споживачів та зак-ва про рекламу.

Держспоживзахист має право: давати господарюючим суб'єктам обов'язкові для виконання приписи про припинення порушень прав споживачів; безперешкодно входити до будь-яких вироб., складських, торг, та ін. приміщень господарюючих суб'єктів для перевірки якості продукції, товарів (робіт, послуг), дотримання обов'язкових вимог щодо їх безпеки, а також дотримання правил і надання послуг; вимагати та одержувати від господарюючих суб'єктів, що перевіряються, необхідні нормат. док-ти, які характеризують якість продукції, товарів (робіт, послуг), сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів, що використовуються для в-ва, виконання робіт, надання послуг, ін. док-ти та відомості, необхідні для здійснення повноважень, а також пояснення щодо виявлених порушень; перевіряти дотримання рекламодавцями, виробниками та розповсюджувачами реклами вимог зак-ва України про рекламу у сфері захисту прав споживачів; безперешкодно ознайомлюватися з усіма не-обхід. док-тами, мат-лами, відео- та аудіоза-писами, вимагати усні чи письм. пояснення, а також будь-яку ін. інформацію, необхідну для здійснення повноважень, передбачених зак-вом про рекламу; забороняти господарюючим суб'єктам реалізацію споживачам продукції, товарів, виконання робіт, надання послуг, на які немає док-тів, що засвідчують їх відповідність вимогам нормат. док-тів, а також товарів, завезених на тер. України без док-тів, що підтверджують їх належність; забороняти рекламу, що порушує вимоги зак-ва про рекламу, та вимагати її публіч. спростування; вимагати від рекламодавця публікації відомостей, що коригують (уточнюють, доповнюють) рекламу; вилучати в установленому порядку неякісну продукцію, товари, док-ти, ін. предмети, що свідчать про порушення прав споживачів; подавати до суду позови щодо захисту прав споживачів та позови, у т. ч. від невизначеного кола споживачів, з приводу протиправних дій рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами; накладати на винних осіб у випадках, передбач, зак-вом, адмін. стягнення; накладати стягнення на господарюючих суб'єктів — за порушення зак-ва про захист прав споживачів відповідно до ст. 23 Закону України «Про захист прав споживачів» (1991); накладати стягнення на рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами — за порушення зак-ва про рекламу відповідно до ст. 27 Закону України «Про рекламу» (1996). Рішення К-ту, видані в межах його компетенції, є обов'язковими для виконання центр, та місц. органами викон. влади, органами місц. самоврядування та господарюючими суб'єктами, а у справах про порушення зак-ва про рекламу — рекламодавцями, виробниками та розповсюджувачами реклами. Держспоживза-хист України утворює систему держ. органів у справах захисту прав споживачів. Держспоживзахист очолює голова, який призначається та звільняється з посади відповідно до Конституції України. Діє колегія К-ту, можуть утворюватися дорадчі та консультат. органи.

В. Л. Коваленко. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]