Навигация
Повернись живим
 
державна цер-десп
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

(Держтелерадіо України) — центр, орган викон. влади, який забезпечує реалізацію держ. політики в галузі телебачення і радіомовлення, здійснює керівництво держ. телебаченням і радіомовленням, координує діяльність підприємств, установ, організацій, що входять до сфери його управління. Діє відповідно до Положення про Державний комітет телебачення і радіомовлення України, затв. Президентом України 11.IV 1995. Діяльність відомства спрямовується і координується КМ України.

Осн. завдання Держтелерадіо України: забезпечення реалізації держ. інформ. політики засобами телебачення і радіомовлення; організація виконання актів зак-ва у сфері телебачення і радіомовлення та відповідних рішень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення; формування нац. телера-діопростору; орг. забезпечення поширення телерадіоінформації на зарубіж. аудиторію. У руслі цих завдань Комітет: забезпечує концептуальну узгодженість програмної держ. політики мовлення на каналах держ. телебачення і радіо, проводить єдину н.-т. політику, вносить пропозиції щодо держ. інвестування галузі; здійснює відповідно до зак-ва фінансування та матеріально-тех. забезпечення підприємств і контроль за ефективним використанням фін. і матеріальних ресурсів, що виділяються для функціонування і розвитку держ. телебачення і радіомовлення; визначає разом з відповідними центр, органами викон. влади осн. напрями розвитку держ. мереж телебачення і радіомовлення, у т. ч. супутнико-вих; координує діяльність нац., регіон, і обл. телерадіокомпаній з метою забезпечення по-зит. впливу держ. телебачення і радіо на формування громад, думки щодо процесів демократизації, запровадження екон. реформ та соціально-культур. розвитку України, надає їм метод, та орг. допомогу; здійснює міжнар. співробітництво в галузі телебачення і радіомовлення; сприяє забезпеченню участі підприємств України в роботі Європ. теле-радіомов. спілки, організацій супутникового зв'язку ЄВТЕЛСАТ,

ІНТЕЛСАТ та ін. міжнар. телерадіоорганізацій; на основі експертних оцінок дає підприємствам дозвіл на укладення договорів з іноз. партнерами; аналізує і контролює тех. якість телерадіомовлення, уживає заходів щодо її підвищення; здійснює у межах, визначених зак-вом, управління майном підприємств, установ, організацій, що перебувають у сфері його управління. Держтелерадіо України має право: одержувати в установленому порядку від центр, і місц.

органів викон. влади та органів місц. самоврядування інформацію, док-ти і мат-ли, а від держ. органу статистики — безплатно стат. дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань; представляти Уряд України за його дорученням у міжнар. організаціях та під час укладення міжнар. договорів України; дозволяти підприємствам створювати згідно з зак-вом України творчі групи (колективи) для виготовлення телерадіопро-дукції.

У випадках, передбачених зак-вом, рішення Держтелерадіо України є обов'язковими для виконання м-вами, ін. центр, органами держ. викон. влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності та гр-нами. У разі потреби К-т видає разом з м-вами, ін. центр, органами держ. викон. влади, місц. органами влади і самоврядування спільні акти.

Держтелерадіо очолює голова, який призначається і звільняється з посади Президентом України за згодою ВР України. Діє колегія К-ту, можуть утворюватися консультат.-дорадчі органи.

В. Л. Коваленко. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]