Навигация
 
діл-доз
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ДОВЕДЕННЯ ДО САМОГУБСТВА

- злочин проти життя особи, який полягає у доведенні до самогубства або до спроби вчинити самогубство. Відповідальність за цей злочин передбачено ст. 99 Кримінального кодексу України. Злочин може здійснюватись як умисно, так і з необережності. Відповідальність настає з 16-річного віку. Міра відповідальності за вказаний злочин визначається тим, перебуває чи не перебуває потерпілий у матеріальній або ін. залежності від ін. особи.

У першому випадку (ч. 1 ст. 99 КК) об'єктивна сторона злочину полягає в Д. до с. або до замаху на самогубство людини, яка перебуває в матеріальній або ін. залежності від ін. особи, шляхом жорстокого з нею поводження або системат. приниження її люд. гідності. Під матеріальною залежністю слід розуміти випадки, коли потерпіла особа одержувала від винного суттєву матеріальну підтримку або перебувала на його утриманні [залежність одного з подружжя (непрацездатного) від другого (працездатного) тощо]. Під ін. залежністю розуміється залежність підлеглого від начальника, одного родича від іншого тощо. Жорстоке поводження з потерпілим виявляється у діяннях, що завдають фіз. болю або створюють нестерпні умови для життя (тілесні ушкодження, побої, залишення без засобів до існування, їжі, одягу, житла тощо). Системат. приниження люд. гідності полягає у цькуванні, образах, наклепах, зведенні безпідставних звинувачень, знущанні над честю жінки, необгрунтованих зауваженнях по службі, травмах та ін. под. виявах принизливого поводження з потерпілим, що повторюються три і більше разів. Покарання за ч. 1 ст. 99 КК — позбавлення волі на строк до 5 років. У другому випадку за ч. 2 вказаної статті КК відповідальність настає за Д. до с. або до спроби вчинити самогубство внаслідок системат. цькування чи наклепу з боку особи, від якої потерпілий не перебував у матеріальній або ін. залежності. Винного може бути позбавлено волі на строк до 3 років. Підмовляння до самогубства чи пособництво у самогубстві не є крим. діями. Водночас такі дії стосовно особи, яка не здатна розуміти значення своїх дій або керувати ними, кваліфікуються як умисне вбивство, якщо самогубство або замах на самогубство мали місце.

В. О. Глушков. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]