Навигация
 
діл-доз
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ДОГОВІР МОРСЬКОГО ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПАСАЖИРА

— різновид договору перевезення. За цим договором мор. перевізник зобов'язується перевезти пасажира та його каютний багаж у пункт призначення, а в разі здачі пасажиром багажу — доставити багаж у пункт призначення і видати його уповноваженій на одержання багажу особі. Зі свого боку пасажир сплачує встановлену плату за проїзд, а при здачі багажу — і плату за перевезення багажу.

Правові норми Д. м. п. п. знайшли відображення в Афінській конвенції про перевезення морем пасажирів та їх багажу 1974 і в Протоколах до неї (Україна приєдналася до Конвенції 19. IV 1994). В Україні Д. м. п. п. регулюється нормами Кодексу торговельного мореплавства України, зокрема гл. З розд. V («Морські перевезення»). Згідно із законодавством перевезення охоплює час перебування пасажира та його каютного багажу на судні, час посадки на судно і висадки, а також час доставки пасажира водним шляхом з берега на судно і назад, якщо плата за доставку входить у вартість квитка або якщо використовуване для допоміж. перевезення судно було надане перевізником. Доказом укладення договору і сплати вартості проїзду є виданий перевізником квиток; здача перевізникові багажу підтверджується багаж, квитанцією. Перевізник повинен заздалегідь підготувати судно для плавання і безпеч. перевезення пасажирів, утримувати його у морехід. стані протягом усього часу перевезення. Пасажир має право: перевозити із собою дітей безплатно або на пільг, умовах; перевозити каютний багаж безплатно у межах встановлених норм; здавати для перевезення багаж за плату згідно з тарифом. Про втрату або пошкодження багажу пасажир письмово повідомляє перевізника або його агента (у разі явного пошкодження багажу — до або в момент висадки пасажира, а в разі втрати багажу чи його пошкодження, яке не є явним, — протягом 15 днів з дня висадки або з дня видачі багажу, чи з моменту, коли його належало видати). Якщо пасажир не виконав цих вимог, вважається, що він одержав свій багаж непошко-дженим. Пасажири підлягають обов'язковому страхуванню від нещасного випадку відповідно до чинного зак-ва. Сплачувана пасажиром страх, премія входить у вартість квитка. Пасажир може (в будь-який час до відходу судна, а після початку рейсу — в будь-якому порту, в який судно зайде для посадки або висадки пасажирів) відмовитися від договору. Довівши до відома перевізника про відмову від перевезення, пасажир має право одержати внесену плату за проїзд і провіз багажу в порядку і строки, передбачені правилами перевезень.

Перевізник відповідає за нестачу, пошкодження прийнятого до перевезення багажу та за прострочення його доставки, якщо не доведе, що вони сталися не з його вини. За втрату або пошкодження каютного багажу перевізник відповідає лише у разі, якщо пасажир доведе умисел або необережність перевізника.

Перевізник має право відмовитися від Д. м. п. п. у разі воєнних чи ін. дій, що становлять небезпеку захоплення судна, блокади порту відправлення або призначення тощо. Див. також Договір морського перевезення вантажу.

В. В. Луць. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]