Навигация
 
діл-доз
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ДОГОВІР КОМІСІЇ

(від пізньолат. commissio — доручення) — вид договору, за яким одна сторона (комісіонер) зобов'язується за дорученням другої сторони (комітента) за певну винагороду укласти одну або кілька угод від свого імені за рахунок комітента. Правове регулювання Д. к. здійснюється відповідно до гл. 35 Цивільного кодексу України. Д. к. належить до консенсуальних, оплатних договорів. Комісіонер, укладаючи угоди з третіми особами, діє від свого імені, а не від імені комітента, що істотно відрізняє цей договір від договору доручення, де повірений виступає від імені довірителя. Предметом Д. к. є укладення юрид. угод. Законом не встановлено вичерпного переліку угод, які можуть здійснюватися на коміс. засадах. Д. к. має бути укладений у письм. формі.

За угодою, укладеною комісіонером з третьою особою, комісіонер набуває права і стає зобов'язаним, навіть якщо комітент названий в угоді або вступив з третьою особою у безпосередні відносини по виконанню цієї угоди. Майно, яке надійшло до комісіонера від комітента або набуте комісіонером за рахунок комітента, є власністю останнього. Комісіонер відповідає перед комітентом за втрату чи пошкодження цього майна, якщо не доведе, що це сталося не з його вини. Взяте на себе доручення комісіонер зобов'язаний виконати на умовах, найвигідніших для комітента. Комісіонер може відступити від вказівок комітента, якщо це необхідно в інтересах останнього і комісіонер не міг попередньо запитати комітента або не одержав своєчасної відповіді на свій запит. Комісіонер, який продав майно за ціною, нижчою, аніж та, що призначалася комітентом, зобов'язаний відшкодувати останньому різницю, якщо він не доведе, що неможливо було продати майно за призначеною ціною і продаж за нижчою ціною запобіг би ще більшим збиткам. Комітент зобов'язаний прийняти від комісіонера все виконане за дорученням, оглянути майно, придбане для нього комісіонером, сповістити останнього без зволікання про виявлені в цьому майні недоліки та виплатити винагороду, розмір якої обумовлюється за погодженням сторін.

М. В. Венецька. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]