Навигация
 
діл-доз
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ДОГОВІР ПРО ДРУЖБУ, СПІВРОБІТНИЦТВО І ПАРТНЕРСТВО МІЖ УКРАЇНОЮ І РОСІЙСЬКОЮ ФЕДЕРАЦІЄЮ 1997

— двостор. угода, підписана Президентами України і Російської Федерації у Києві 31.У 1997. Ратифікований ВР України 14.1.1998 і Держ. Думою РФ 25.ХІ 1998 та Радою Федерації РФ 17.11 1999. Складається з вступної частини і 41 статті. Сторони домовилися, що вони як дружні, рівноправні й суверенні д-ви будують відносини між собою на основі принципів взаем, поваги, суверен, рівності, тер. цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або погрози силою, включаючи екон. та ін. способи тиску, права народів вільно розпоряджатися своєю долею, невтручання у внутр. справи, додержання прав людини та осн. свобод, співробітництва між д-вами, добросовісного виконання взятих міжнар. зобов'язань, а також ін. загальновизнаних норм міжнар. права (ст. 1, 3). При цьому сторони виходять з того, що добросусідство і співробітництво між ними є важливим фактором підвищення стабільності і безпеки у Європі й у всьому світі (ст. 4). Кожна із сторін утримується від участі чи підтримки будь-яких дій, спрямованих проти другої сторони, і зобов'язується не укладати з третіми країнами договорів, спрямованих проти другої сторони (ст. 6).

У Договорі сформульовано конкр. зобов'язання сторін щодо співробітництва у військ, сфері, а також у сферах економіки, фінансів і торгівлі, тр-ту та енергетики, освіти, науки і культури, інформації, ресурсозбереження та охорони навкол. середовища, ліквідації наслідків аварії на Чорноб. АЕС, соціального захисту гр-н і охорони здоров'я, регулювання міграц. процесів і боротьби зі злочинністю тощо. Кожна із сторін гарантує гр-нам ін. сторони права і свободи на тих же підставах і в такому самому обсязі, що і своїм власним гр-нам, крім випадків, встановлених нац. зак-вом сторін або їх міжнар. договорами. Кожна із сторін захищає у встановленому порядку права своїх гр-н, які проживають на тер. другої сторони, у відповідності із зобов'язаннями за док-тами Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ) та ін. загальноприйнятими принципами і нормами міжнар. права, домовленостями у рамках СНД, учасниками яких вони є (ст. 10).

Сторони забезпечують захист етн., культур., мовної і реліг. самобутності нац. меншин на своїй території і створюють умови для сприяння цій самобутності. Вони гарантують право осіб, що належать до нац. меншин, повністю і ефективно здійснювати свої права людини та осн. свободи і користуватися ними без будь-якої дискримінації і в умовах повної рівності перед законом (ст. 12). Договором передбачено, що сторони співробітничатимуть у правовій сфері на основі окр. угод, сприятимуть розвитку контактів 1 співробітництва між парламентами та парламентаріями обох держав (ст. 34, 35). З метою належного виконання Договору Україна та Рос. Федерація домовилися проводити регулярні консультації і зустрічі на вищому рівні. Встановлено також, що міністри за-корд. справ сторін зустрічатимуться не рідше двох разів на рік. Робочі зустрічі між представниками ін. міністерств і відомств сторін для обговорення питань, що становлять взаєм. інтерес, проводитимуться у міру необхідності. Сторони, крім того, можуть утворювати на пост, чи тимчас. основі змішані комісії для вирішення окр. питань у різних галузях (ст. 5).

Договір укладено на 10 років. Але його дія після цього може автоматично продовжуватися на наступні 10-річні періоди, якщо жодна із сторін не заявить про своє бажання припинити його дію шляхом письм. повідомлення не менш як за 6 місяців до закінчення чергового 10-річного періоду.

Ю. С. Шемшученко. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]