Навигация
Повернись живим
 
діл-доз
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ДОГОВІР ПРО ПОСТАЧАННЯ ЕНЕРГЕТИЧНИМИ ТА ІНШИМИ РЕСУРСАМИ

- вид цив.-правового договору, за яким постачальна організація зобов'язується забезпечувати споживача (абонента) енергетичними або ін. ресурсами через приєднану до постачальної організації мережу, а споживач зобов'язується оплачувати вартість цих ресурсів. Предметом договору може бути електроенергія у вигляді електр. струму, теплоенергія у вигляді пари чи гарячої води, природний або штучний газ, вода та ін. ресурси. На відміну від договору поставки (напр., поставки акумуляторних батарей), енергія, газ чи ін. ресурси передаються споживачеві через мережу, яка безпосередньо приєднана до мережі постачальної організації, завдяки чому забезпечується можливість безперебійного постачанння цих ресурсів споживачам. Енергопостачальними організаціями в договорах на постачання електр. і тепловою енергією виступають підприємства енергетики, володільці відомчих котелень тощо. Споживач, установки якого безпосередньо приєднані до мережі енергопостачальної організації, називається основним споживачем. В окр. випадках основний споживач укладає договори на постачання енергії з ін. споживачами (субабонентами), якщо вони одержують енергію від його мережі. При газопостачанні споживачі можуть укладати договори з виробниками газу (промислами, заводами штучного газу тощо), якщо вони розміщені поблизу цих виробників. Здебільшого ж від промислів і заводів газ подається магістральним газопроводам, а від них — управлінням газ. господарства, газ. трестам і конторам чи ін. організаціям. В договорах зі споживачами магістральні газопроводи і газ. трести і є газопостачальними організаціями. Права та обов'язки сторін при постачанні енергією і газом визначаються у договорах, укладених за зразком типових. Кількість електроенергії зазначається у договорі згідно з установленими споживачеві лімітами її відпуску. В договорах на відпуск теплової енергії окремо вказується кількість енергії, призначеної для опалення, вентиляції, гарячого водопостачання і технол. потреб. Кількість газу зазначається відповідно до затвердженого річного та кварт, планів споживання газу, що складаються на основі заявок споживачів і з урахуванням можливостей постачальників газу. Енергія та газ, які подаються споживачам через приєднану мережу, мають відповідати певним вимогам. Якість електроенергії визначається напругою (у вольтах) і частотою (у періодах на секунду), що підтримуються на межі розділу електромереж постачальної організації та споживача. Теплова енергія характеризується тиском і температурою пари або води. Якість газу, що подається у газопроводи, повинна відповідати вимогам стандарту.

Осн. обов'язок постачальної організації -безперервне або за погодженим графіком постачання споживача енергією або газом належної якості. Вона має стежити за тех. станом і правильно експлуатувати свої мережі, забезпечувати техніку безпеки і можливість норм, використання енергії та газу споживачами. Ряд обов'язків щодо експлуатації енерго- або газомережі покладається і на споживача. Зокрема, він здійснює перевірку стану, профілакт. випробування і ремонт належних йому енергоустановок та захисних засобів; забезпечує облік використаної енергії, дотримується встановлених лімітів та режиму енергопостачання тощо. Споживач повинен безперешкодно допускати персонал постачальної організації та представників органів енергонагляду для контролю за режимом споживання енергії і тех. станом енергомережі. Він зобов'язаний негайно повідомляти організацію-постачальника про всі несправності в роботі приладів обліку енергії, аварії, ушкодження електр. струмом людей і тварин тощо.

Споживач повинен своєчасно і повністю розрахуватися за використані енергію і газ. За несвоєчасну оплату цих ресурсів нараховується пеня за кожен день прострочення. Незалежно від стягнення пені енергопоста-чальна організація може припинити відпуск енергії споживачеві до погашення ним заборгованості. Крім того, повне або часткове припинення подачі енергії після попередження споживача допускається у разі: незадовільного стану енергоустановок споживача; порушення встановленого режиму енергопостачання; самовільного підключення до мережі нових приймачів енергії та в деяких ін. випадках.

В. В. Луць. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]