Навигация
 
док-дяк
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ДОПОМОГА ПО ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ

— щоміс. виплата жінкам, які працюють, навчаються з відривом від в-ва або зареєстровані у державній службі зайнятості як безробітні за умови надання їм у межах установленого строку частково оплачуваної відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею певного віку. Вперше введена пост. РМ СРСР і ВЦРПС «Про порядок введення частково оплачуваної відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею віку одного року та інших заходів щодо посилення державної допомоги сім'ям, котрі мають дітей» від 2.ІХ 1981, а в Україні з 1.ХІ 1982 як спец, вид допомоги з держ. соціального страхування працюючим матерям за наявності заг. трудового стажу не менше 1 року. До цього надавалася допомога на годування дитини.

Від 1990 на підставі Закону СРСР «Про внесення змін і доповнень в деякі законодавчі акти СРСР з питань щодо жінок, сім'ї і дитинства» (1990) за бажанням матері (за наявності в неї стажу роботи не менше 1 року) їй надавали частково оплачувану відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею 1,5-річного віку з виплатою за цей період допомог з держ. соціального страхування. Працюючим жінкам, котрі не мали річного стажу роботи, допомога по догляду за дитиною виплачувалась у розмірі 50 %. За заявою матері надавалась і дод. відпустка без збереження зарплати по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. З 1992 догляд за дитиною протягом перших З років життя та постійний догляд за ди-тиною-інвалідом до досягнення нею 16-річ-ного віку прирівняно до труд, діяльності незалежно від факту отримання допомоги (Закон України «Про пенсійне забезпечення», 1992).

Д. по д. за д. виплачується відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (1992) як працюючим, так і непрацюючим матерям. Крім того, право на Д. по д. за д. до досягнення дитиною 3-річного віку мають її батько, баба, дід або ін. працюючий родич, які фактично доглядають дитину. На допомогу по догляду за дити-ною-інвалідом має право один з непрацюючих працездат. батьків дитини-інваліда або особа, яка їх замінює.

Див. також Багатодітні матері. Одинокі матері.

Т. С. Прокопова. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]