Навигация
 
док-дяк
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ДОПОМОГА ПО ТИМЧАСОВІЙ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ

— один з осн. видів матеріального забезпечення робітників, службовців у випадку тимчас. непрацездатності. Розрізняють такі види допомоги: а) при захворюванні чи травмі, пов'язаних із втратою працездатності; б) при санат.-кур. лікуванні; в) при захворюванні члена сім'ї для догляду за ним; г) при карантині; д) при тимчас. переведенні на ін. роботу у зв'язку із захворюванням туберкульозом чи профес. захворюванням; е) при протезуванні. Підставою для призначення допомоги є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Допомога видається з першого дня втрати працездатності й до її поновлення або до встановлення мед.-соціальною експертною комісією інвалідності. При побут, травмі допомога видається з 6-го дня непрацездатності. Якщо травма є результатом стих, лиха або анатомія, дефекту потерпілого, допомога видається за весь період непрацездатності згідно із заг. правилами. Допомога при санат.-кур. лікуванні видається, якщо чергової і дод. відпустки працівникові недостатньо для лікування та проїзду до санаторію і назад. Робітникам і службовцям, які направлені для закінчення лікування у санаторій безпосередньо із стаціонарів лік. установ після перенесеного гострого інфаркту міокарда, допомога видається за весь час перебування у санаторії. Допомога для догляду за хворим членом сім'ї надається, якщо відсутність догляду загрожує життю чи здоров'ю хворого або існують показання, які унеможливлюють переведення його до лікарні, а серед членів сім'ї немає ін. особи, яка могла б доглядати за ним. Допомога надається не більш як на З календ. дні, а при особливо тяжких захворюваннях — до 7 календ. днів. Допомога у зв'язку з доглядом за хворою дитиною виплачується працюючій матері або одному з працюючих членів сім'ї, коли вони доглядають хвору дитину віком до 14 років у дом. умовах, в амбулат. умовах — протягом не більш як 14 календ. днів або в лік. установі — за весь час перебування у стаціонарі. Під час карантину допомога видається, якщо працівник був відсторонений від роботи органами сан.-епідем. служби внаслідок заразного захворювання осіб, з якими він контактував. При переведенні на ін. роботу у зв'язку з профес. захворюванням чи захворюванням туберкульозом допомога видається за весь час переведення, але не більш як за 2 місяці. При протезуванні допомога видається на весь час перебування в стаціонарі протезно-ортопед. підприємства, але не більш як за 30 календ. днів.

Д. по т. н. внаслідок труд, каліцтва чи профес. захворювання видається у розмірі 100 % заробітку. В такому ж розмірі допомога видається: робітникам і службовцям, чий безперервний труд, стаж становить не менше 8 років; особам, які мають на своєму утриманні трьох і більше дітей віком до 16 років (учнів до 18 років). У розмірі 80 % заробітку виплачується допомога робітникам і службовцям, чий безперервний стаж становить від 5 до 8 років. У такому самому розмірі виплачується допомога круглим сиротам віком до 21 року. В розмірі 60 % заробітку одержують допомогу робітники і службовці з безперервним стажем до 5 років, а також усі робітники і службовці віком до 18 років. Виплата Д. по т. н. провадиться за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Т. С. Прокопова. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]