Навигация
 
е
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ЕКІПАЖ СУДНА

- персонал судна, якому у встановленому порядку доручено виконання обов'язків щодо управління та обслуговування судна під час плавання. До Е. с. входять капітан, ін. особи команд, складу (пом. капітана, суднові механіки, електромеханіки, радіоспеціалісти, судновий лікар, боцман) та суднова команда (особи, що виконують служб, обов'язки на судні й не належать до його командного складу). В Україні мін. склад Е. с, при якому дозволяється вихід у море, встановлюється залежно від типу судна, його призначення, району плавання та згідно з чинним зак-вом. До зайняття посад капітана та ін. осіб команд, складу допускаються особи, які мають відповідні знання, встановлені Положенням про звання осіб командного складу морських суден та порядок їх присвоєння, що затверджується КМ України. До зайняття посад команд, складу, для яких не передбачено присвоєння звання, а також членів суди, команди допускаються особи, котрі мають видані у встановленому порядку док-ти, що підтверджують їхню кваліфікацію, необхідну для виконання обов'язків на судні. Члени Е. с, зареєстрованого у Держ. судновому реєстрі України або Судновій книзі України, можуть бути гр-нами будь-якої д-ви. Капітаном судна може бути тільки гр-нин України. Порядок прийняття на роботу Е. с, його права та обов'язки, умови роботи та оплати праці, соціально-побут. обслуговування на морі й у порту, а також підстави та порядок звільнення членів екіпажу регулюються Кодексом торговельного мореплавства України, ін. актами зак-ва України, статутами служби на мор. і риболовних суднах, ген. та галузевими тарифними угодами, колект. і труд, договорами (контрактами). В КТМ України передбачено випадки і порядок репатріації членів Е. с. Репатріація за рахунок судновласника здійснюється, зокрема, у разі: звільнення членів Е. с. з ініціативи власника або уповноваженого ним органу; захворювання чи травми членів Е. с; загибелі судна; якщо судновласник не може виконувати свої обов'язки, що випливають з чинного зак-ва України, договору (контракту).

Судновласник репатріює моряка у порт, зазначений у контракті, колект. договорі, а в разі їх відсутності — у порт прийняття на роботу. Судновласник несе відповідальність за організацію і витрати по репатріації в обсязі затрат на проїзд (як правило, літаком), оплату проживання і харчування, оплату праці і допомогу, перевезення багажу в кількості, передбаченій договором (контрактом), лікування (доти, доки моряк не буде транспортабельний). Якщо судновласник не може організувати репатріацію і оплатити витрати, ці обов'язки виконують уповноважені на те KM України органи з подальшим стягненням ними із судновласника понесених затрат у безакцептному порядку. Судновласник зобов'язаний також забезпечити: безпечні умови та режим праці на судні; охорону здоров'я членів екіпажу та обладнання судна всіма необхідними для цього засобами та устаткуванням; постачання продовольства і води у достатній кількості та належної якості; належні суднові приміщення.

Ю. С. Шемшученко. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]