Навигация
 
е
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ЕКСПЕРТНО-КВАЛІФІКАЦІЙНА

комісія (ЕКК) — спец, комісія, утворена для визначення рівня профес. підготовки фахівців науково-дослідних інститутів судових експертиз (НДІСЕ) шляхом їх атестації з метою присвоєння кваліфікації та кваліфікац. класу експерта судового. Порядок утворення і діяльності ЕКК визначається Положенням про експертно-кваліфікаційні комісії та атестацію судових експертів, затв. наказом міністра юстиції України 15.VIІ 1997. В системі Мінюсту формуються; Центральна експертно-кваліфікаційна комісія Міністерства юстиції України (ЦЕКК) та експертно-кваліфікаційні комісії НДІСЕ. ЕКК створюється у складі: керівника ін-ту або його заступника, керівників структурних підрозділів та досвідчених фахівців, які мають кваліфікацію суд. експерта і стаж наук, та практ. роботи за спеціальністю не менше 5 років, а також фахівців з процес, питань експертизи судової. ЕКК формується з пост, і змінних членів комісії. Пост, членами комісії є голова, його заступник, секретар комісії та фахівці з процес, питань суд. експертизи, Пост, частина ЕКК формується і затв. головою ЦЕКК. До змінної частини, яка формується і затв. головою ЕКК, входить не менше двох фахівців з тих експертних спеціальностей, з яких комісія присвоює кваліфікацію або кваліфікац. клас суд. експерта. До склад) ЕКК можуть включатися фахівці ін. НДІСЕ Мінюсту, а також наук, установ і навч. закладів ін. міністерств і відомств. ЕКК здійснює такі повноваження: розглядає подання, складене безпосереднім керівником експерта, який підлягає атестації, та додані док-ти; організовує попереднє рецензування поданих рефератів і проектів висновки експертів; допускає експерта або відмовляє йому в допуску до атестації; приймає кваліфікац. іспит. За результатами атестації і розгляду відповідних док-тів залежно від рівні професійних знань, стажу і досвіду експерті комісія приймає одне з рішень: про присвоєння відповідного кваліфікац. класу та кваліфікації суд. експерта; про підтвердження раніше присвоєного кваліфікац. класу та кваліфікації; про пониження кваліфікац класу суд. експерта; про позбавлення суд експерта кваліфікац. класу та кваліфікації: про відмову суд. експертові в присвоєнні кваліфікації.

Строк повноважень членів ЕКК — 5 років Заміна члена комісії, якщо він не може виконувати свої обов'язки, здійснюється на заг. підставах.

Підготовка засідання ЕКК забезпечується головою, його заступником і секретарем

Про час і місце проведення засідання комісії зацікавлені особи повідомляються не пізніше як за 10 днів до розгляду подання про присвоєння кваліфікації та кваліфікац. класу суд. експерта.

Матеріально-тех., фін. та інформ. забезпечення діяльності ЕКК покладається на ін-ти,

в яких працюють комісії.

?. М. Хуторян. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]