Навигация
Повернись живим
 
є
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ЄДИНА ДЕРЖАВНА АВТОМАТИЗОВАНА ПАСПОРТНА СИСТЕМА

(ЄДАПС) — комплекс орг., нормат.-правових, тех., математичних та ін. засобів, спрямованих на ін-форм. забезпечення ідентифікації та обліку гр-н в Україні. Запроваджена постановами КМ України «Про створення Єдиної державної автоматизованої паспортної системи» від 2.VIII 1996 та «Про затвердження Концепції створення Єдиної державної автоматизованої паспортної системи» від 20.1 1997. Метою ЄДАПС є: реалізація держ. політики стосовно використання кожним гр-нином усіх конст. можливостей щодо участі у життєдіяльності д-ви і сусп-ва; удосконалення механізму виконання Конституції України, Законів «Про громадянство України» (1991), «Про загальний військовий обов'язок і військову службу» (1992), «Про органи реєстрації актів громадянського стану» (1993) та «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» (1994), постанов ВР України, указів і розпоряджень Президента України, постанов і розпоряджень КМ України з питань паспортизації; забезпечення стандартизації ідентифікац. та облікової інформації про особу, що нагромаджуватиметься у паспортній системі; сприяння застосуванню міжнар. стандартних форматів біометричних та відцифрованих «фотографічних» даних для ідентифікації власника паспорта, куди вноситимуться ці дані; узгодження дій органів викон. влади стосовно реєстрації гр-н за місцем пост, проживання з використанням їхніх ідентифікац. номерів; нагромадження визначеної у встановленому порядку облікової інформації про особу; комплексна автоматизація процесу паспортизації, а також функцій, безпосередньо пов'язаних із цим процесом. ЄДАПС дає змогу розв'язувати такі завдання: автоматизація обробки облікової інформації про особу за безпаперовою технологією; виготовлення (заповнення) паспортів та ін. док-тів, що посвідчують особу; використання для ідентифікації особи ідентифікаційного номера фізичної особи у всіх док-тах від свідоцтва про народження і платника податків та інших обов'язкових платежів, паспорта до військ, книжки (квитка), пенсійного посвідчення, посвідчення водія тощо; формування ідентифікаційної та облікової інформації і внесення її до бази даних; ін-форм. обслуговування запитів користувачів системи щодо ідентифікації особи, її місця проживання чи контролю докум. повноважень; автоматизація проведення масових заходів — виборів, референдумів тощо.

ЄДАПС — це трирівнева інформ.-аналіт. система, в основу якої покладено цільовий банк даних, де має зберігатися вся ідентифікац. та облікова інформація про гр-н. Цільовий банк даних створюється на центр, рівні. Регіональний рівень забезпечує формування бази даних з обліковою інформацією про гр-н, які проживають у відповідному регіоні. Місц. рівень є основним для введення і первинної обробки інформації. Особисті дані гр-н мають заноситися до бази даних цього рівня і через регіон, рівень надходити до бази даних центр, рівня для обробки і виготовлення паспортів (згодом — і свідоцтв про народження).

За основу побудови докум. частини системи взято єдиний док-т, який посвідчує особу гр-нина України, — паспорт-картку. До пас-порта-картки вносяться: візуальна інформація про гр-нина (прізвище, ім'я та по батькові, дата і місце народження, стать, ідентифікаційний номер, дата видачі і код органу, що його видав), ідентифікатор особи, дані біометричної ідентифікації та машинозчитувальна інформація, а також підпис власника. Запровадити ЄДАПС у повному обсязі планується до 2002.

Ю. В. Іщенко. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]