Навигация
 
зан-звід
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ЗАРАХУВАННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО УВ'ЯЗНЕННЯ

— процес, обов'язок суду, що ухвалює обвинувальний вирок, стосовно винного, якого у зв'язку із вчиненням суспільно небезпечного діяння було піддано поперед, ув'язненню до набуття вироком закон, сили. До поперед, ув'язнення зараховуються: час тримання під вартою як запобіж. захід щодо обвинуваченого, підсудного, підозрюваного у вчиненні злочину, а також засудженого до набуття вироком закон, сили; короткочасне затримання підозрюваного у вчиненні злочину до застосування запобіж. заходу у вигляді тримання під вартою; час перебування у лік. закладі особи, яка захворіла після вчинення злочину на душевну хворобу і до якої через це було застосовано примус, заходи мед. характеру або вона була поміщена в лік. заклад для проведення суд.-мед. чи суд.-психіатр, експертизи або для лікування, а попереднє розслідування у зв'язку з цим було зупинено. Час перебування військовослужбовця на гауптвахті та адм. арешт за діяння, визнані потім злочином, також підлягають зарахуванню до покарання як попереднє ув'язнення. 3. п. у. при засудженні до позбавлення волі чи направленні в дисциплінарний батальйон зараховується судом до покарання з розрахунку день за день, а у випадку засудження до випр. робіт — день поперед, ув'язнення за три дні. Якщо ж підсудний був уже засуджений до випр. робіт, а потім при повтор, розгляді справи йому призначене позбавлення волі, то відбутий строк випр. робіт зараховується у строк позбавлення волі з розрахунку три дні випр. робіт за один день позбавлення волі (ст. 338 Кримінально-процесуального кодексу України). У разі засудження винного, що був попередньо ув'язнений, до ін. міри покарання суд, враховуючи попереднє ув'язнення, може пом'якшити покарання або ж повністю звільнити засуджену особу від його відбування (ст. 47 Кримінального кодексу України). При злісному ухиленні засудженого від сплати штрафу, призначеного як осн. покарання, суд може замінити несплачену суму штрафу випр. роботами без позбавлення волі з розрахунку один місяць випр. робіт за чотири мін. розміри зар. плати штрафу, але на строк не більше ніж два роки (ст. 32 КК). Заміна штрафу позбавленням волі і позбавлення волі штрафом не допускається (ст. 32 КК).

Особам, які визнані непрацездатними, суд може замінити випр. роботи штрафом з розрахунку чотири мін. розміри зар. плати штрафу за один місяць випр. робіт, а за злочини, що не є корисливими, — з того ж розрахунку, але на суму не більш як п'ятдесят мін. розмірів зар. плати, або громадською доганою (СТ. 29 КК).

В. В. Скибицький. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]