Навигация
 
зан-звід
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ЗВІД ЗАКОНІВ УРСР

- систематиз. зібрання законод. та ін. актів України. Видання засноване згідно з постановами ЦК КПУ, Президії ВР УРСР і РМ УРСР «Про підготовку і видання Зводу законів Української РСР» від 28.VIII 1976 і «Питання Зводу законів Української РСР» від 4.VIII.1978. В основу зібрання було покладено Конституцію УРСР 1978. До нього, крім власне законод. актів, включено ще й найважливіші постанови ЦК КПУ і РМ УРСР та постанови РМ УРСР загальнонормат. характеру. Звід — офіційне видання Президії ВР УРСР і РМ УРСР.

Звід має 5 розділів: 1. Законодавство про суспільний і державний лад. Законодавство про соціальний розвиток і культуру; 2. Соціально-економічні права громадян; 3. Законодавство про охорону природи і раціональне використання природних ресурсів; 4. Законодавство про народне господарство; 5. Законодавство про правосуддя і охорону правопорядку. Розділи Зводу мають свою внутр. структуру: вони поділяються на глави, параграфи, пункти і підпункти. В усіх структурних частинах Зводу нормат.-правові акти розміщено в порядку, що забезпечує послідовність розвитку теми. Причому спочатку вміщено відповідні кодекси та ін. основоположні законодавчі акти, а розділ «Законодавство про суспільний і державний лад. Законодавство про соціальний розвиток і культуру» почато текстом Конституції УРСР 1978. До цього розділу увійшли найважливіші акти про виб. систему, систему держ. управління та місц. самоврядування.

У виданні не подано: акти тимчасового характеру; акти про визнання раніше виданих актів такими, що втратили юрид. силу, та ін. акти одноразової дії; акти, видані щодо окр. підприємств, організацій і установ, та ін. акти, які не мали загального значення. До Зводу не включено також акти: стосовно регулювання оптових і роздрібних цін і тарифів на послуги; про розмір заробітної плати робітників і службовців; про зміни і доповнення до раніше виданих актів, якщо в них дано новий текст цих актів або їх окр. статей, пунктів, абзаців та ін. окр. частин. Звід видано укр. та рос. мовами на роздільних аркушах з метою оновлення його матеріалів у міру розвитку та вдосконалення зак-ва. Для зручності користування його доповнено хронол. переліком включених актів, алфавітно-предметним покажчиком, ін. довідковими матеріалами. Видання Зводу справило певний позит. вплив на забезпечення правозастосовної діяльності органів держ. влади України, ін. суб'єктів правових відносин і у правовиховній сфері. Всього вийшло 9 томів Зводу (1982-88).

Ю. М. Тодика. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]