Навигация
 
звіл-зім
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ЗЕМЛІ ТРАНСПОРТУ І ЗВ'ЯЗКУ

- складова частина категорії земель пром-сті, тр-ту, зв'язку, оборони та ін. призначення. 3. т. і з. визнаються землі, надані в користування підприємствам і організаціям залізнич., ав-томоб., мор., внутр., вод., повітр. і трубопровід, тр-ту, а також підприємствам і організаціям, що здійснюють експлуатацію ліній електропередачі та зв'язку (ст. 69 Земельного кодексу України). Ці землі перебувають у держ. власності й не можуть передаватись у колект. і приватну власність, а надаються тільки в користування. Розміри земельних ділянок, що надаються для потреб тр-ту і зв'язку, визначаються відповідно до затверджених у встановленому порядку норм і проектно-тех. документації, а відведення ділянок провадиться з урахуванням черговості їх освоєння.

Землі, надані для потреб тр-ту, перебувають в управлінні фансп. відомств та міністерств і використовуються для виконання покладених на них завдань щодо експлуатації, ремонту, вдосконалення і розвитку об'єктів тр-ту. Користувачами даних земель є відповідні підприємства, які володіють трансп. засобами і експлуатують шляхи сполучення. Такими підприємствами в системі залізнич. ф-ту виступають відділення залізниць, повітр. ф-ту — аеропорти, автомоб. шляхів — шляхово-експлуатац. дільниці та ін. Розміщення споруд та ін. об'єктів тр-ту здійснюється за погодженням з місц. органами держ. влади і самоврядування. Підприємства тр-ту зобов'язані раціонально використовувати надані їм зем. ділянки, не порушувати інтереси ін. землекористувачів (у т. ч. орендарів) і не допускати заболочення, погіршення якості земель і забруднення їх пром. та ін. відходами, неочищеними стоками, вживати заходів для захисту фунтів від ерозії, здійснювати укріплення ярів, крутих схилів, пісків, а також до-фимуватися ін. вимог щодо охорони земель. Відповідальність за утримання у належному стані земель, наданих у користування підприємствам і організаціям тр-ту, і використання їх за цільовим призначенням покладається на керівників (власників) цих підприємств, установ і організацій.

Організаціям, що здійснюють буд-во і експлуатацію ліній електропередачі, теле- і радіоцентрів, ретрансляц. станцій, радіорел. ліній, повітр. і кабельних телеф.-телегр. ліній зв'язку, надаються зем. ділянки відповідно до діючих норм і затверджених проектів на буд-во, а також зем. ділянки, необхідні для тимчас. користування під час буд-ва та експлуатації цих об'єктів.

З метою забезпечення належної експлуатації споруд та ін. об'єктів тр-ту, ліній зв'язку і електропередачі, а також охорони земель від негат. впливу зазначених об'єктів на землях, наданих у користування підприємствам тр-ту і зв'язку, можуть встановлюватись охор. зони з особливими умовами землекористування. Землі в межах цих зон у власників землі та землекористувачів не вилучаються, а використовуються з обмеженнями, які передбачені правилами, затвердженими у встановленому порядку.

М. В. Шульга. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]