Навигация
Повернись живим
 
і-інов
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ІММІГРАНТ

[лат. -той, що вселяється] — особа, яка в'їхала або в'їздить на тер. д-ви, що не є д-вою громадянства чи країною пост, (звичайного) проживання цієї особи, з дотриманням встановленої зак-вом процедури в'їзду в д-ву з метою поселення на її території для пост, або тимчас. проживання. Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність» (1991) поняття «постійне місце проживання» визначає як місце проживання на тер. якої-небудь д-ви не менше одного року фіз. особи, яка не має пост, місця проживання на території ін. держав і має намір проживати на території цієї д-ви протягом необмеженого строку, не обмежуючи таке проживання певною метою, і за умови, що таке проживання не є наслідком виконання цією особою служб, обов'язків або зобов'язань за договором (контрактом).

На відміну від права особи на еміграцію право особи на імміграцію у міжнародному праві не закріплено. Передбачено лише право на рееміграцію (повернення особи в д-ву, з якої вона емігрувала) та репатріацію (повернення особи на пост, проживання в д-ву свого громадянства чи етн. походження). Відповідні положення містяться, зокрема, в Загальній декларації прав людини 1948 (п. 2 ст. 13), Міжнародному пакті про громадянські і політичні права 1966 (п. 4 ст. 12), Міжнародній конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації 1965 (ст. 5), Європейській конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 (а. 2 ст. З Протоколу № 4). У Конституції України зазначено, що гр-нин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну (ст. 33). Умови, за яких іноземець чи особа без громадянства можуть отримати дозвіл на імміграцію та іммігрувати на пост, проживання в Україну, визначені ст. З Закону України «Про правовий статус іноземців» (1994). Цією ж статтею передбачено, що «порядок видачі дозволу на імміграцію, а також посвідки на постійне або тимчасове проживання та вирішення ін. питань, пов'язаних з імміграцією іноземців, визначається Законом України про імміграцію».

Порядок в'їзду іноземців та осіб без громадянства регулюється пост. КМ України «Про Правила в'їзду іноземців в Україну та виїзду з України і транзитного проїзду через її територію» від 29.XII 1995.

Літ.: Human Rights. A Compilation of International Instruments. N. Y., 1978.

В. П. Суботенко. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]