Навигация
 
іноз-іщ
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ІНСТРУКТАЖ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

— вид навчання новоприйнятого на роботу працівника осн. норм поведінки на в-ві й безпечних методів виконання ним конкр. роботи. Відповідно до ст. 20 Закону України «Про охорону праці» (1992) всі працівники при прийнятті на роботу і в процесі роботи проходять на підприємстві І. з п. о. п. Типовим положенням «Про навчання, інструктаж і перевірку знань працівників з питань охорони праці» (1994) встановлено 5 видів інструктажів: вступний, первинний, повторний, позаплановий та цільовий. Вступний інструктаж проводиться з усіма працівниками, яких щойно прийнято на роботу (постійну або тимчасову), незалежно від їх освіти, стажу роботи або посади. Запис про проведення вступ, інструктажу робиться у спец, журналі, а також у док-ті про прийняття працівника на роботу. Первинний інструктаж проводиться на роб. місці до поч. роботи з усіма новоприйнятими працівниками, а також тими, які будуть виконувати нову для них роботу, студентами, учнями та вихованцями після прибуття на вироб. практику.

Повторний інструктаж проводиться на роб. місці з усіма працівниками: на роботах з підвищеною небезпекою — раз у квартал; на ін. роботах — раз на півріччя.

Позаплановий інструктаж проводиться на роб. місці або в кабінеті охорони праці при: зміні технол. процесу та устаткування; введенні в дію нових або переглянутих нормат. актів про охорону праці; порушенні працівником нормат. актів про охорону праці, що може призвести або призвело до травми, аварії чи отруєння; перерві в роботі працівника більш як на ЗО календ. днів — для робіт з підвищеною небезпекою, а для решти робіт — понад 60 днів.

Цільовий інструктаж проводиться при: виконанні разових робіт, що не пов'язані з безпо-серед. обов'язками за фахом; ліквідації аварії або стих, лиха; проведенні робіт, на які оформляється наряд-допуск, дозвіл та ін. док-ти. Цільовий інструктаж фіксується на-рядом-допуском або ін. док-том, що дозволяє проведення робіт.

Первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі проводить безпосередньо керівник робіт. Про проведення первинного, повторного, позапланового інструктажів робиться запис у спец, журналі, який повинен бути пронумерованим, прошнурованим і скріпленим печаткою. При цьому обов'язкові підписи як того, кого інструктували, так і того, хто інструктував. Програми і тривалість інструктажів затверджуються керівником підприємства, навч. закладу або їх відповідного структурного підрозділу.

В. М. Петров. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]