Навигация
 
кас-київ
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

КВАРТИРНИЙ ОБЛІК

- облік гр-н, які відповідно до чинного зак-ва потребують поліпшення житл. умов і мають право на безоплатне одержання житла у держ. житловому фонді. Такими визнаються гр-ни, які забезпечені житловою площею нижче за норму, визначену виконкомами (держадміністраціями) разом з радами профспілок; проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим сан. і тех. вимогам; хворіють на тяжкі форми деяких хрон. захворювань, у зв'язку з чим не можуть проживати в комунал. квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім'ї; проживають за договором піднайму у будинках держ. або громад, житл. фонду чи за договором найму жилого приміщення у будинках ЖБК (ЖК); мешкають не менше 5 років за договором майнового найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать гр-нам на праві приватної власності; проживають у гуртожитках; проживають в одній кімнаті — по дві й більше сім'ї, незалежно від родин, відносин, або особи різної статі, старші за 9 років, крім подружжя (у т. ч. якщо займане ними жиле приміщення складається більш ніж з однієї кімнати), а також ін. гр-ни (відповідно до зак-ва, зокрема Житлового кодексу України).

На К. о. беруться гр-ни, які потребують поліпшення житл. умов і які постійно проживають, а також прописані у даному нас. пункті. Виконкоми (держадміністрації) разом з радами профспілок можуть встановлювати тривалість пост, проживання гр-н у даному нас. пункті, необхідну для взяття на К. о. При визначенні потреби гр-н у поліпшенні житл. умов враховуються члени їх сімей, які прожили і прописані у відповідному нас. пункті не менше встановленого строку (крім подружжя, неповнолітніх дітей і непрацездатних батьків). З дозволу виконкому (держадміністрації) і ради профспілок підприємства, установи, організації можуть брати на К. о. своїх працівників, що проживають і в ін. нас. пунктах області (в межах одного району). Гр-ни, які працюють у приміській зоні, а проживають у місті, беруться на К. о. за місцем роботи нарівні з ін. працівниками відповідного підприємства, установи, організації. На К. о. приймаються працюючі гр-ни, які досягли 18-річного віку, а також ті, що одружилися або влаштувалися на роботу до досягнення 18 років (відповідно з часу одруження або влаштування на роботу).

К. о. ведуть виконкоми (держадміністрації), а також держ. (комунальні) підприємства, організації, що мають житл. фонд і здійснюють житл. буд-во або беруть у ньому пайову участь. Перелік держ. (комунальних) підприємств, установ, організацій, що ведуть К. о., затверджується спільним рішенням виконкому (держадміністрації) і ради профспілок. Кожна сім'я має право перебувати на К. о. за місцем роботи одного з членів сім'ї (за їх вибором) та у виконкомі (держадміністрації) за місцем проживання. На облік не беруться (протягом 5 років) гр-ни, які штучно погіршили свої житл. умови шляхом обміну займаного жилого приміщення, його псування або руйнування, відчуження придатного і достатнього за розміром для проживання жилого будинку (приміщення).

Гр-ни знімаються з К. о. у випадках: поліпшення житл. умов, внаслідок чого відпали підстави для надання ін. жилого приміщення; виїзду на пост, місце проживання до ін. нас. пункту; припинення труд, відносин з підприємством, установою, організацією особи, яка перебуває на К. о. за місцем роботи (крім випадків, передбачених зак-вом); засудження до позбавлення волі строком понад 6 місяців, заслання або вислання; подання відомостей, що не відповідають дійсності і стали підставою для взяття на К. о., або неправомірних дій посад, осіб при вирішенні питання про взяття на облік. Право гр-нина перебувати на К. о. за місцем поперед, роботи зберігається у випадках: виходу на пенсію; призову на строкову військ, службу або направлення на альтернативну (невійськову) службу строком до 3 років; направлення підприємством, організацією на навчання; якщо на тому ж підприємстві, в установі, організації працює член сім'ї гр-нина, який перебуває разом з ним на К. о.

При розірванні шлюбу між особами, що працюють на одному підприємстві, в установі, організації і перебувають на К. о. за місцем роботи, облікова справа відповідно розділяється і за кол. подружжям зберігається право перебування на обліку за місцем роботи. Якщо колишнє подружжя не працює на тому ж підприємстві, в установі, організації, особа переводиться на К. о. за місцем своєї роботи, а якщо там не ведеться облік, — до виконкому (держадміністрації) за місцем проживання. У разі смерті гр-нина, який перебував на К. о., за членами його сім'ї зберігається право дальшого перебування на обліку (ст. 40 ЖК України).

І. М. Кучеренко. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]