Навигация
Повернись живим
 
масл-мих
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

МИТНИЙ КОНТРОЛЬ

-специф. вид державного контролю, система (комплекс) здійснюваних мит. органами заходів і дій, спрямованих на забезпечення держ. органами, підприємствами та їх служб, особами, а також гр-нами (у т. ч. іноземними) встановленого нац. зак-вом порядку переміщення через мит. кордон товарів, предметів і трансп. засобів. В Україні організовується і здійснюється на основі відповідних норм Митного кодексу України та ін. актів зак-ва служб, особами мит. органів, зокрема митниць, які визначають та встановлюють зони М. к. Осн. формами М. к. є: перевірка док-тів та відомостей, необхідних для контролю; митний огляд (огляд трансп. засобів, товарів та ін. предметів, особистий огляд); перегляд; облік трансп. засобів, товарів і предметів, що перемішуються через митний кордон України; усне опитування гр-н і посад, осіб; перевірка системи обліку та звітності щодо переміщуваних через мит. кордон товарів і предметів. М. к. здійснюється також шляхом огляду територій та приміщень складів тимчас. зберігання, митних ліцензійних складів, вільних мит. складів і зон магазинів безмит. торгівлі та ін. місць, де можуть бути об'єкти перевірки чи проводитись діяльність, контроль за якою покладено на митні органи України.

Для М. к. можуть використовуватися тех. і спец, засоби, безпечні для життя та здоров'я людини, тварин та рослин, і такі, що не завдають шкоди підприємствам і гр-нам. У разі необхідності для участі у провадженні контролю можуть бути залучені на плат, основі спеціалісти та експерти відповідних організацій і установ. Зак-вом України передбачені особливий та спеціальний режими М. к., надання мит. пільг щодо його проходження укр. держ. органам, підприємствам, їх служб, особам і гр-нам, дип. і конс, представництвам іноз. держав та їх персоналу, міжнар. організаціям, іноз. дип. і конс, кур'єрам, представникам та членам делегацій іноз. держав тощо. Особливий режим застосовується у разі проходження через мит. кордон України військ, трансп. засобів та військ, техніки, дип. пошти та коне, валізи іноз. держав, предметів міжнародних, іноз. організацій, представництв та осіб, які користуються на тер. України мит. пільгами. Спец, режими використовуються у випадках переміщення гр-нами через мит. кордон речей, що не підлягають обов'язковому декларуванню та мит. обкладенню і не підпадають під категорії предметів, на переміщення яких існують заборони чи обмеження. Встановлено також особливості перевезення, зберігання і розпорядження товарами та предметами, що знаходяться під М. к. Переміщення товарів, валюти, цінностей та ін. предметів через мит. кордон з приховуванням від контролю або поза ним, зберігання, перевезення чи придбання предметів, ввезених на митну тер. України поза М. к. або з приховуванням від такого контролю, караються відповідно до крим. зак-ва або тягнуть за собою адм. відповідальність (штраф, конфіскація), передбачену МК України.

Літ.: Кивалов С. В. Тамож. право: адм. ответственность за нарушение тамож. правил. О., 1999.

Т. В. Корнєва, В. П. Нагребельний. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]