Навигация
 
миш-між
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

МІЖНАРОДНА ОРГАНІЗАЦІЯ МОРСЬКОГО СУПУТНИКОВОГО ЗВ'ЯЗКУ

(International Maritime Satellite Organisation), IHMAPCAT (INMARSAT) - міжнар. інституція, утв. 1976 в м. Лондоні (Великобританія). Розпочала діяльність 1982. На поч. 2000 учасницями IHMAPCAT були 84 д-ви, в т. ч. Україна. Відповідно до підписаних 3.ІХ 1976 Міжуряд. конвенції про Міжнародну організацію морського су-путникового зв'язку та Експлуатаційної угоди Міжнародної організації супутникового зв'язку (обидві набули чинності в липні 1979) на час заснування осн. метою організації було забезпечення надійним зв'язком суб'єктів міжнар. судноплавства. Пізніше за рішенням сесій Асамблеї IHMAPCAT 1989 та 1994 її функції були поширені на повітр. простір і рухомий зв'язок на суходолі. Більш конкретизована мета — забезпечення косм. сегмента, необхідного для вдосконалення мор. зв'язку в інтересах сповіщення про лихо та забезпечення охорони людського життя на морі, підвищення ефективності роботи суден і керування ними, встановлення за допомогою цього сегмента, за необхідності та доцільності, авіаційного та наземного рухомого зв'язку, а також ін. рухомих служб, громад, кореспонденції та радіопеленгації (місцевизначення). За Конвенцією про IHMAPCAT 1976 організація провадить свою діяльність виключно в мир. цілях відповідно до заг. принципів і норм міжнар. права. Експлуатац. угода, що регламентує тех. та фін. питання діяльності IHMAPCAT, укладається або від імені уряду, або від імені призначених цим урядом держ. чи приват, організацій.

Кер. органами IHMAPCAT є асамблея, рада та директорат на чолі з генеральним директором. До складу асамблеї входять усі сторони Конвенції 1976. На її сесіях, що скликаються раз на 2 роки, розглядаються питання діяльності організації; визначається її політика; розробляються рекомендації раді та приймаються рішення за її пропозиціями; забезпечується відповідність діяльності організації положенням Статуту ООН; вирішуються проблеми, що стосуються взаємовідносин IHMAPCAT з д-вами та міжнар. організаціями тощо. Кожна сторона Конвенції має в асамблеї один голос; рішення з істотних питань приймаються більшістю присутніх і голосуючих сторін. Рада складається з 22 учасниць Експлуатац. угоди, в т. ч. 18 представників країн входять до ради за принципом найбільшого фін. внеску до бюджету організації; 4 представники добираються для забезпечення справедливого геогр. представництва в раді та з урахуванням інтересів країн, що розвиваються.

Місцеперебування — м. Лондон.

О. В. Бєглий, А. І. Дмитріев. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]