Навигация
 
о-округ
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ОГОЛОШЕННЯ РОЗШУКУ ОБВИНУВАЧЕНОГО

— процес, дія, спрямована на встановлення місцезнаходження особи, щодо якої винесено постанову про притягнення її як обвинуваченого. Розшук обвинуваченого може бути оголошений як під час досуд. слідства, так і одночасно з його зупиненням (ст. 138 КПК України) за умови виконання всіх слідчих дій, які можна провести у відсутності обвинуваченого, вжиття заходів до збереження док-тів і реч. доказів у справі, а також до забезпечення цив. позову і конфіскації майна. Загальноправ. підставами для О. р. о. є вимоги, що випливають із завдань крим. судочинства про охорону прав і закон, інтересів фіз. та юрид. осіб, а також швидке і повне розкриття злочинів, викриття винних та забезпечення правильного застосування зак-ва з тим, щоб кожний, хто вчинив злочин, був притягнутий до відповідальності. Безпосеред. підставою даної процес, дії є винесення постанови про притягнення як обвинуваченого особи, місцезнаходження якої не встановлено. Перед О. р. о. слідчий зобов'язаний зібрати найповніші матеріали про особу обвинуваченого, зокрема його анкетні дані, відомості про зовнішність, особливі прикмети, родинні, особисті та ін. зв'язки, фотографії та ін. дані, які можуть сприяти розшуку шляхом допиту свідків, проведення обшуків, виїмок, накладання арешту на пошт.-телегр. кореспонденцію, огляду док-тів та ін. слідчих дій. Про О. р. о. слідчий складає мотивовану постанову, в якій викладає обставини вчинення злочину, факт, підстави О. р. о., а також доручення операт.-розшук. підрозділу про проведення розшуку обвинуваченого (ст. 139 КПК). Якщо одночасно з О. р. о. слідчий приймає рішення обрати щодо нього запобіж. захід взяття його під варту й етапування до місця проведення розслідування, то складається єдина постанова про О. р. о., обрання запобіж. заходу та етапування обвинуваченого. Вона має бути санкціонована прокурором (ст. 138) і направлена для виконання до відповід. операт.-розшук. підрозділів, наділених правом дізнання у крим. справах. До цих док-тів також додаються копії постанов про порушення крим. справи, про притягнення як обвинуваченого, зупинення слідства, а також довідка про особу обвинуваченого, в якій вказується: прізвище, ім'я та по батькові обвинуваченого; місце і час його народження; національність; освіта, сімейний стан; перелік родичів та їх адреси; професія, спеціальність; ост. місце проживання і роботи; відношення до військ, служби; дані про судимість; опис особливих рис характеру, здібностей, звичок; стан здоров'я, можливі хрон. захворювання, де лікувався; його зв'язки, місце можливої появи; фотофафії та ін. дані, які можуть сприяти розшуку обвинуваченого. З метою виключення повторення розшук, заходів у довідці також слід вказати результати вже виконаної розшук, роботи: куди направлялися запити, відповіді на них, перевірені розшук, версії.

Провідна роль в організації розшуку належить слідчому. Він зобов'язаний періодично робити запити до операт.-розшук. підрозділів, яким доручено розшук, про його хід і результати. В разі неналежного виконання органами розшуку своїх обов'язків слідчий повідомляє про це прокурора для вжиття необхідних заходів.

М. Є. Шумило. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]