Навигация
 
предс-примір
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ПРИВАТИЗАЦІЯ ЦІЛІСНИХ МАЙНОВИХ КОМПЛЕКСІВ ДЕРЖАВНИХ І КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ ТА ІНШОГО МАЙНА

— відчуження майна, що перебуває у держ. і комунал. власності, на користь фіз. та юрид. осіб. До об'єктів держ. власності, що підлягають приватизації, належать: цілісні майн. комплекси підприємств і структур, підрозділів; об'єкти незавершеного буд-ва та законсервовані об'єкти; акції (частки, паї), що належать д-ві у майні госп. товариств та ін. об'єднань. Порядок приватизації зазначених об'єктів регулюється Законами України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» (1992, в ред. від 15.V 1996), «Про приватизацію майна державних підприємств» (1992, в ред. від 19.ІІ 1997) та нормат. актами КМ і Фонду держ. майна України. Приватизація здійснюється відповідно до Держ. програми приватизації, що затверджується ВР України у вигляді закону України раз на 3 роки. Приватизації не підлягають об'єкти, що мають загальнодерж. значення, а також казенні підприємства. Суб'єктами приватизації є: держ. органи приватизації, покупці (їх представники), посередники. Держ. політику у сфері приватизації здійснюють: Фонд держ. майна України, його регіон, відділення та представництва в районах і містах, органи приватизації в ар Крим, що становлять єдину систему держ. органів приватизації в Україні. Органи приватизації у межах своєї компетенції здійснюють такі осн. повноваження: змінюють у процесі приватизації орг. форму підприємств, що перебувають у держ. власності; здійснюють повноваження власника держ. майна у процесі приватизації; виступають орендодавцем майна, що перебуває у держ. власності, згідно з зак-вом; продають майно, що перебуває у держ. власності, у процесі його приватизації, включаючи майно ліквідованих підприємств, об'єктів незаверш. буд-ва та кол. військ, майно, що набуло статусу цивільного, а також акції (частки, паї), що належать д-ві в майні госп. товариств; утворюють комісії з приватизації та ін. Продаж майна, що є у комунал. власності, здійснюють органи, утворювані відповід. місц. радами. Ці органи діють у межах повноважень, визначених відповідними місц. радами, та є їм підпорядкованими, підзвітними і підконтрольними.

Покупцями об'єктів приватизації можуть бути: гр-ни України, іноз. гр-ни, особи без громадянства; юрид. особи, зареєстровані на тер. України (крім юрид. осіб, у майні яких частка держ. власності перевищує 25 %; органів держ. влади; працівників держ. органів приватизації); юрид. особи ін. держав. З метою розвитку ринку цін. паперів і дальшого його обслуговування, зниження ризику покупців при розміщенні вкладів в об'єкти приватизації створюються довірчі т-ва, інвест. фонди та ін. фін. посередники. Приватизація держ. майна здійснюється шляхом: продажу об'єктів приватизації на аукціоні, за конкурсом; продажу акцій (часток, паїв), що належать д-ві в госп. т-вах, на аукціоні, за конкурсом, на фондових біржах та ін. способами, що передбачають загальнодоступність та конкуренцію покупців; продажу на конкурс, основі цілісного майн. комплексу держ. підприємства, що приватизується, або контр. пакета акцій відкритого акц. т-ва; викупу майна держ. підприємства згідно з альтернативним планом приватизації. Неконкурентні способи приватизації майна шляхом викупу використовуються щодо об'єктів, не проданих на аукціоні, за конкурсом, а також щодо об'єктів малої приватизації, перелік яких визначається Держ. програмою приватизації.

І. М. Кучеренко. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]