Навигация
 
примус-прон
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ РІШЕННЯ ІНОЗЕМНОГО СУДУ

- застосування засобів виконання рішення іноз. суду в Україні у передбаченому законом порядку. Регулюється Законом «Про визнання та виконання в Україні рішень іноземних судів» (2001). Рішення іноз. суду може бути пред'явлено до примус, виконання в Україні протягом 3 років від дня набуття ним закон, сили, за винятком рішення про стягнення період, платежів протягом строку, що перевищує 3 роки, яке може бути пред'явлено до примус, виконання протягом усього строку проведення стягнення з погашенням заборгованості за ост. З роки. Питання про надання дозволу на П. в. р. і. с. на клопотання стягувача розглядається апеляц. судом АР Крим, апеляційними судами областей, міст Києва та Севастополя за місцем пост, чи тимчас. проживання або перебування (місцезнаходження) боржника.

Якщо боржник не має пост, чи тимчас. місця проживання або перебування (місцезнаходження) на тер. України або місце його пост, чи тимчас. проживання або перебування (місцезнаходження) невідоме, питання про надання дозволу на П. в. р. і. с. розглядається відповід. судом України за місцезнаходженням в Україні майна боржника.

Клопотання про надання дозволу на П. в. р. і. с. подається у порядку, передбаченому міжнар. договорами України чи зак-вом України. До клопотання додаються док-ти, передбачені міжнар. договорами України. Про надходження клопотання відповід. суд України у 5-денний строк письмово повідомляє боржника і пропонує йому у міс. строк подати можливі заперечення проти цього клопотання. Після подання боржником заперечень у письм. формі або в разі його відмови від подання заперечень, а так само якщо у міс. строк від часу повідомлення боржника про одержане судом клопотання заперечення не подано, суддя постановляє ухвалу, в якій визначає час і місце суд. розгляду клопотання, про що стягувач і боржник повідомляються письмово не пізніш як за 10 днів до його розгляду. Розгляд клопотання про надання дозволу на П. в. р. і. с. провадиться суддею одноособово у відкритому суд. засіданні. В разі, якщо рішення іноз. суду вже виконувалося раніше, відповід. суд України визначає, в якій частині чи з якого часу воно підлягає виконанню. Розглянувши подані док-ти та вислухавши пояснення сторін, суд постановляє ухвалу про надання дозволу на П. в. р. і. с. або про відмову у задоволенні клопотання з цього питання. Копія ухвали надсилається судом стягувачеві та боржникові у 3-денний строк від дня постановлення ухвали. Якщо в рішенні іноз. суду суму стягнення зазначено в іноз. валюті, суд, який розглядає це клопотання, визначає суму в нац. валюті за курсом НБУ на день постановлення ухвали. Ухвала, постановлена відповід. судом України, про надання дозволу на П. в. р. і. с. або про відмову у задоволенні клопотання з цього питання може бути оскаржена стягувачем або боржником у порядку і строки, передбачені законами України. На підставі рішення іноз. суду та ухвали про надання дозволу на його примус, виконання, що набула закон, сили, відповід. суд України видає викон. лист, який надсилається для виконання у порядку, встановленому законом. Дії та заходи з П. в. р. і. с. провадяться держ. виконавцями.

Див. також Визнання і виконання рішень іноземних судів.

О. В. Батанов. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   примус-прон   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]