Навигация
 
примус-прон
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ПРОГРАМА ООН З МІЖНАРОДНОГО КОНТРОЛЮ ЗА НАРКОТИЧНИМИ ЗАСОБАМИ

(United Nations International Drug Control programme), ЮНДКП (UNDCP) - спеціаліз. інституція Організації Об'єднаних Націй, утв. 1991 відповідно до резолюції ГА ООН від 21.XIІ 1990. Осн. док-том Програми для забезпечення загальносистем. координації діяльності світ. спільноти в галузі міжнар. контролю над нар-кот. засобами є Загальносистемний план дій (ЗПД). Програму очолює директор-виконавець, який подає доповіді безпосередню Ген. секретареві ООН. Для підвищення ефективності й дієвості механізму ООН щодо б-би зі зловживанням наркотиками ЮНДКП повністю інтегрувала структури і функції кол. відділу з наркотичних засобів, секретаріату Міжнародного комітету по контролю над наркотиками (МККН) та Фонду Організації Об'єднаних Націй з боротьби із зловживанням наркотиками. Програму організовано за відповід. напрямами: виконання угод; здійснення політики і досліджень; операт. діяльність. Програма є секретаріатом і викон. органом Комісії ООН з наркотичних засобів. Як орган цієї Комісії юна надає допомогу державам-членам у виконанні договорів з контролю над наркот. засобами і виконує обов'язки, що випливають з чинних міжнар. угод з контролю над наркот. засобами, а також з мандата ГА ООН, Екон. і соціальної ради ООН та Комісії ООН з наркот. засобів. Щороку під час розгляду стану зловживання наркотиками у світі на чергових сесіях зазначеної Комісії заслуховується доповідь директора-виконавця ЮНДКП про діяльність Програми.

Програма обслуговує різні допоміжні органи Комісії ООН з наркот. засобів, зокрема Підкомісію з незакон, обігу наркотиків на Близькому і Серед. Сході та пов'язаних з цим питань, регіональні та міжрегіон. наради керівників нац. закладів із забезпечення додержання законів про наркотики країн Азії, Африки, Європи, Лат. Америки та Карибського басейну. Вона надає юрид. допомогу д-вам, які бажають приєднатися до відповід. конвенцій ООН про контроль над наркотиками і реалізувати їх положення; публікує аналіт. доповіді й результати досліджень; відповідає на запити урядів і підтримує тісну співпрацю із Всесвітньою організацією охорони здоров'я у питаннях забезпечення міжнар. контролю над наркот. речовинами; розробляє і поширює інструкції та навч. мат-ли, що забезпечують додержання законів про наркотики в усьому світі, для використання правоохор. органами, діяльність яких пов'язана з б-бою зі зловживанням наркотиків; співпрацює у сфері реалізації програм та діяльності із забезпечення додержання законів про наркотики; тісно співпрацює із секретаріатами Міжнар. к-ту по контролю над наркотиками і Фонду ООН з б-би зі зловживанням наркотиками, а також зі спеціаліз. закладами системи ООН, різними міжуряд. організаціями та ін. закладами; організовує міжнар. конференції, практикуми, семінари і навч. курси та бере в них участь; випускає «Бюлетень з наркотичних засобів», який містить результати досліджень та огляд подій, пов'язаних з наркот. засобами; виконує роль інформ. центру, що збирає і поширює мат-ли, публікації та відомості про програми б-би зі зловживанням наркот. засобами, тощо.

ЮНДКП бере також участь у б-бі зі зловживаннями наркот. засобами та їх незакон, обігом, у розробці програм контролю над наркотиками і наданні допомоги у фінансуванні цих програм. Згадані програми тех. консультативної допомоги, які підтримує Фонд ООН з б-би зі зловживанням наркотиками, реалізуються у багатьох країнах світу та охоплюють усі аспекти проблеми наркотиків. Зокрема, це такі широкомасштабні заходи, як заміна сільськогосп. культур, розвиток сільс. районів, забезпечення додержання законів про наркотики, лікування та реабілітація, превентивні заходи, просвіта громадськості та ін. Місцеперебування ЮНДКП — м. Відень (Австрія).

В. О. Романюк. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]