Навигация
 
примус-прон
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ПРОКУРАТУРИ СПЕЦІАЛІЗОВАНІ

- в Україні органи прокуратури, які здійснюють прокур. діяльність у галузях, в яких необхідна спеціалізація прокурорського нагляду. Всі вони входять до єдиної системи органів прокуратури і підпорядковуються Генеральному прокурору України. За функц. статусом розрізняють два види П. с. До першого з них належать військові прокуратури. Вони розв'язують завдання забезпечення законності та б-би зі злочинністю у ЗС України, ін. військах і військ, формуваннях, утворених відповідно до чинного зак-ва. Згідно зі ст. 13 Закону України «Про прокуратуру» (1991, з наст, змінами і доп.) до військ, прокуратур належать військ, прокуратури регіонів і військ, прокуратура ВМС України (на правах обласних), військ, прокуратури гарнізонів (на правах міських).

У структурі Генеральної прокуратури України діє управління військ, прокуратур, яке очолює заст. Ген. прокурора України. До складу цього управління входять: відділ нагляду за додержанням і застосуванням законів у ЗС України та ін. військ, формуваннях; відділ з питань підтримання держ. обвинувачення та представництва інтересів гр-н і д-ви в судах; відділ нагляду за законністю операт.-розшук, діяльності, дізнання та досуд. слідства, слідча частина на правах відділу; відділ орг.-аналітичний і контролю виконання та ін. Військовослужбовці військ, прокуратур у своїй діяльності керуються Законом «Про прокуратуру» і проходять службу відповідно до Закону України «Про загальний військовий обов'язок і військову службу» (1992). Вони користуються правами і соціальними гарантіями, передбаченими зак-вом для осіб офіцер, складу ЗС.

До П. с. другого виду належать фансп. прокуратури, природоохор. прокуратури та прокуратури з нагляду за додержанням законів при виконанні суд. рішень у крим. справах. Ці прокуратури діють на правах міжрайонних. Вони підпорядковані безпосередньо обл. прокурорам, а в АР Крим — прокурору республіки. В областях, де немає окр. міжрайонних П. с, нагляд за додержанням і застосуванням законів у відповідних сферах виконують безпосередню обл. прокуратури.

У Ген. прокуратурі України у складі управління за додержанням і застосуванням законів функціонують: відділ нагляду за додержанням і застосуванням законів на ф-ті; відділ нагляду за додержанням природоохор. зак-ва. Діє також окр. відділ нагляду за додержанням законів при виконанні суд. рішень у крим. справах. П. с. взаємодіють з районними, міськими та ін. тер. прокуратурами.

Г. О. Мурашин. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]