Навигация
 
проп-п'ят
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ПРОТОКОЛЬНА ФОРМА ДОСУДОВОЇ ПІДГОТОВКИ МАТЕРІАЛІВ

- спрощене і прискорене провадження у кримінальних справах щодо злочинів, які не становлять великої сусп. небезпеки. Перелік злочинів, за якими досуд. підготовка мат-лів проводиться у протокол, формі, передбачений ст. 425 КПК України і є вичерпним. При цьому із слідчих дій допускається лише огляд місця події. Не дозволяється також затримувати підозрюваного, застосовувати до нього запобіжний захід. Можна лише відібрати зобов'язання з'являтися за викликами органів дізнання та суду і повідомляти про зміну місця проживання. За злочинами, за якими використовується П. ф. д. п. м., органи дізнання не пізніше як у 10-ден-ний строк встановлюють обставини вчиненого злочину і особу правопорушника, одержують від нього, очевидців та ін. осіб пояснення, витребують довідку про наявність або відсутність судимості у правопорушника, характеристику з місця його роботи або навчання та ін. мат-ли, що мають значення для розгляду справи в суді. У виняткових випадках, у разі неможливості в 10-денний строк зібрати необхідні мат-ли, він може бути продовжений не більше як до 20 днів. У протоколі про обставини вчиненого злочину зазначаються: час і місце його складення; ким він складений; дані про особу правопорушника; місце і час вчинення злочину, його способи, мотиви, наслідки та ін. істотні обставини; факт, дані, що підтверджують наявність злочину і винність правопорушника; кваліфікація злочину за статтею КК України. До протоколу приєднуються усі мат-ли, а також список осіб, які підлягають виклику до суду. Протокол затверджується нач. органу дізнання, після чого всі мат-ли пред'являються правопорушнику для ознайомлення, про що робиться відповідна відмітка в протоколі, яка засвідчується підписом правопорушника. Визнавши мат-ли про злочин достатніми для розгляду в суд. засіданні, прокурор виносить постанову про порушення крим. справи, обирає щодо правопорушника в необхід. випадках запобіж. захід і складає обвинувальний висновок або повертає мат-ли для провадження досуд. слідства (ст. 430 КПК), а в разі відсутності підстав до порушення крим. справи відмовляє в її порушенні.

Протокол разом з мат-лами досуд. підготовки надсилається до суду прокурором або його заступником.

У постанові про повернення мат-лів досуд. підготовки для проведення поперед, слідства повинно бути зазначено, які саме дод. обставини підлягають з'ясуванню, у чому полягають істотні порушення крим.-процес, закону і які слідчі дії необхідно виконати.

І. Я. Фрідман. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]