Навигация
Повернись живим
 
проп-п'ят
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ПРОТОКОЛ ПРО АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ

- процес, док-т, що є підставою для розгляду та вирішення справи про адміністративне правопорушення. Складається уповноваженою на те посад, особою або представником громад, орг-ції чи органу громад, самодіяльності. Коло осіб, які мають право складати такі протоколи, встановлено ст. 255 КпАП України. У П. про а. п. зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адм. правопорушення; нормат. акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; ін. відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це теж зазначається у протоколі. У ньому може бути зроблено запис про особистий огляд порушника та його речей, про вилучення у нього речей і док-тів тощо (ст. 256 КпАП).

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка вчинила правопорушення. За наявності свідків та потерпілих док-т може бути підписаний і цими особами. В разі відмови особи, яка вчинила правопорушення, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка вчинила правопорушення, має право подавати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, що додаються до нього, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання.

При складенні протоколу порушникові роз'яснюються його права та обов'язки, про що робиться відмітка у протоколі. Якщо правопорушення вчинено групою осіб, протокол складається на кожного правопорушника окремо. П. про а. п. не складається у випадках, коли, відповідно до зак-ва, штраф накладається і стягується, а попередження оформляється на місці вчинення правопорушення за умови, що порушник не оспорює допущене порушення і адм. стягнення, яке накладається на нього. Протокол фіксує початок провадження у справі про адм. правопорушення. Він надсилається органові (посад, особі), уповноваженому (уповноваженій) розглядати справу про адм. правопорушення.

І. А. Куян. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]