Навигация
 
с-сев
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

САМОГОНОВАРІННЯ

— виготовлення самогону для власного вживання чи з метою реалізації. Під самогоном розуміють рідину, що містить спирт, яка одержана перегонкою через кустарні апарати або ін. способом алкогольної маси, що утворюється у процесі штуч. бродіння продуктів з крохмалистими чи цукристими речовинами.

Б-ба із С. має тривалу історію. У рад. період декретом Тимчас. роб.-сел. уряду УСРР «Про спиртні напої» від 14.1 1919 заборонялися продаж та купівля спиртних напоїв, виготовлення самогону.

Кримінальним кодексом УСРР 1922 за виготовлення з метою збуту вина, горілки і спирт, напоїв та речовин, що містять спирт, без відповід. дозволу, а також за їх незаконне зберігання встановлювалася крим. відповідальність — примус, роботи на строк до 1 року з конфіскацією частини майна (ст. 140). Відповідно до пост. ЦВК і РНК СРСР «Про заходи щодо посилення боротьби з самогоноварінням» від 27.XIІ 1927 Кримінальний кодекс УСРР 1927 встановлював відповідальність за виготовлення і зберігання самогону для збуту, а також за торгівлю ним у вигляді промислу, що каралося позбавленням толі на строк до 2 років з конфіскацією усього або частини майна чи штрафом до 500 карбованців (ст. 132). Встановлювалася також відповідальність за виготовлення, зберігання, ремонт і збут у вигляді промислу апаратів, спеціально призначених для вироблення самогону, — позбавлення волі або випр. роботи на строк до 1 року чи штраф до 500 карбованців (ст. 133). 7.ІУ 1948 було прийнято указ Президії ВР СРСР «Про кримінальну відповідальність за виготовлення і продаж самогону». За Кримінальним кодексом України 1960 виготовлення або зберігання з метою продажу самогону чи ін. міцних спирт, напоїв або виготовлення апаратів для С, а також торгівля цими напоями чи апаратами каралися позбавленням волі на строк від 1 до 3 років з конфіскацією майна чи без такої або випр. роботами на строк до 2 років з конфіскацією майна чи без такої, або штрафом від 5 до 10 мін. розмірів зарплати (ст. 149).

КК України 2001 не визнає С. злочин, діянням. КпАП України передбачає відповідальність за виготовлення або зберігання без мети збуту самогону чи ін. міцних спирт, напоїв дом. вироблення, а також за виготовлення або зберігання без мети збуту апаратів для їх вироблення — накладення штрафу від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів гр-н (ст. 176). Крім того, придбання самогону та ін. міцних спирт, напоїв дом. вироблення тягне за собою накладення штрафу від 1 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів гр-н (ст. 177).

А. А. Музика, Є. В. Лащук. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]