Навигация
Повернись живим
 
сег-сир
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

СЕКРЕТАР СУДОВОГО ЗАСІДАННЯ

-службова особа, яка веде протокол судового засідання та виконує деякі функції із забезпечення розгляду відповід. судових справ. Згідно з Інструкцією з діловодства (затв. Мін'юстом України 18.ІІІ 1997) на С. с. з. покладаються: виконання необхід. роботи під час прийому суддею гр-н (підготовка листів, повісток тощо); виклик учасників процесу і свідків; складання і вивішування списків справ, призначених до розгляду в судовому засіданні; перевірка явки осіб, які викликалися у суд. засідання, та зазначення на повістках часу перебування їх у суді; ведення протоколів розпорядчих і суд. засідань; оформлення справ після їх розгляду; ведення журналу суд. засідань; виписування викон. листів у справах, за якими судом допущено негайне виконання рішень; виклик засідателів і облік їх роботи; виконання ін. роботи за дорученням голови суду, судді, зав. канцелярії.

У цив. і крим. процесах С. с. з. бере участь у суд. засіданні по розгляду справи. Ст. 166 ЦПК України покладає на нього обов'язок перевіряти явку учасників процесу і доповідати суду, хто з викликаних у справі осіб з'явився у суд. засідання, чи вручені повістки і повідомлення тим, хто не з'явився та які причини їх неявки. С. с. з. складає і підписує разом із суддею протокол про кожне суд. засідання у справі, а також про кожну окр. процес, дію, вчинену поза пост, місцем засідання суду першої інстанції (ст. 199 ЦПК).

Процес, гарантією, що забезпечує об'єктивність і неупередженість участі в процесі С. с. з., є право на його відвід (самовідвід), за наявності підстав за ЦПК України і КПК України: коли він особисто, безпосередню чи опосередковано заінтересований у результаті справи; коли він є родичем сторін чи ін. осіб, які беруть участь у справі; коли він перебуває в особливих стосунках з особами, які беруть участь у справі; коли будуть встановлені ін. обставини, що викликають сумнів у його безсторонності. Питання про відвід вирішується суддею (судом) із заслуховуванням особи, якій заявлено відвід за її бажанням, та думки про це осіб, котрі беруть участь у справі.

М. Й. Штефан. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   сег-сир   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]