Навигация
Повернись живим
 
сег-сир
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

СИРОВИНА ДАВАЛЬНИЦЬКА

- сировина, матеріали і напівфабрикати, власник яких (юрид. або фіз. особа) є замовником на виготовлення товару (готової продукції) з цієї сировини ін. особою — товаровиробником. С. д. може бути і зарубіж. походження, що ввозиться у країну для переробки на готову продукцію з наст, вивезенням її до країни власника сировини або реалізацією на внутр. ринку країни-виробника. Право власності на С. д. на кожному етапі її переробки, а також на вироблену з неї готову продукцію належить замовнику. До ціни готової продукції виробником включаються вартість переробки С. д. і витрати, пов'язані з виготовленням продукції.

В Україні відносини щодо операцій з С. д. регулюються нормами цив. і госп. зак-ва, а також конкр. договорами (угодами) на переробку С. д. Особливості здійснення операцій з С. д. у зовнішньоекон. сфері визначаються Законом України «Про операції з давальницькою сировиною в зовнішньоекономічних відносинах» (1995, з наст, змінами і доп.), ін. нормат.-прав. актами та відповід. міжнар. договорами. Цими актами встановлено порядок: ввезення на митну тер. України С. д. іноз. замовника і вивезення виробленої з неї готової продукції; реалізації в Україні готової продукції, що вироблена з С. д. гноз. замовника; закупівлі на митній тер. України іноз. замовником С. д. та реалізації або вивезення виробленої з неї готової продукції; вивезення С. д. укр. замовника за кордон та повернення в Україну готової продукції. Гол. умовою операцій з С. д. у зовнішньоекон. діяльності є те, що ця сировина не може бути придбана іноз. замовником на митній тер. України за нац. валюту України або отримана ним у результаті проведення ін. операцій, у т. ч. товарообмінних (див. Бартер). У названих актах окремо врегульовано питання розрахунків за переробку, обробку, збагачення чи використання С. д., обліку і стат. інформації про операції з С. д. у зовнішньоекон. відносинах, держ. гарантій у разі здійснення цих операцій, а також юрид. (цив.-правової) відповідальності за порушення зак-ва про операції з С. д.

В. П. Нагребельний. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]