Навигация
Повернись живим
 
сис-сміт
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

СКАРБ

— закопані у землі чи приховані ін. способом гроші, валютні цінності, ін. цінні речі, власник яких невідомий або за законом втратив на них право власності (ст. 343 ЦивК України). С. є не будь-яке приховане майно, а тільки гроші (золоті й срібні монети, укр. та іноз. валюта) і цінні предмети (дорогоцінні камені, перли, дорогоцінні метали в злитках, виробах і ломі, антикваріат тощо). На відміну від знахідки, при якій річ вибуває з володіння власника або ін. уповноваженої особи поза їх волею, С. можна вважати лише приховані з наміром цінності.

Особа, яка виявила С, набуває право власності на нього. Якщо С. був прихований у майні (зем. ділянка, будівля та ін.), котре належить на праві власності ін. особі, особа, яка виявила його, та власник майна, де С. був прихований, набувають у рівних частках право спільної часткової власності на нього. При виявленні С. особою, яка здійснювала розкопки або пошук цінностей без згоди на це власника зем. ділянки чи ін. майна, де був схований С, він підлягає передачі власнику цього майна. У випадку виявлення С, в якому містяться речі, що є пам'ятками історії та культури, вони передаються у власність д-ви. Особа, яка виявила такий С, має право на одержання від д-ви винагороди в розмірі до 20 % від його вартості на момент виявлення, якщо вона негайно повідомила про це міліцію або орган місц. самоврядування і передала С. відповідному держ. органу або органу місц. самоврядування. Причому в особи, яка виявила такий С., і у власника зем. ділянки або ін. майна, де був схований С, виникає право на С. Кожен з них має право на винагороду в розмірі 10 % від вартості С. Викладені правила не застосовуються до осіб, для яких проведення розкопок та ін. дій, спрямованих на пошук С, є труд, і служб. обов'язками.

В. І. Акуленко. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]