Навигация
Повернись живим
 
сис-сміт
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

СЛУЖБА ІНКАСАЦІЇ

(від італ. букв. — класти в ящик) — структур, підрозділ Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ України (ДСО). Утв. відповідно до наказу МВС України від 23.ІХ 1997 для здійснення на договір, засадах інкасації, а також для охорони грош. знаків і цін. паперів, що перевозяться уповноваженими на те особами (касирами) підприємств, установ та організацій (далі — підприємств) усіх форм власності до визначених місць. Прав, статус підрозділу регулюється Положенням про службу інкасації, Інструкцією про порядок інкасації (затв. наказом МВС Украйни від 23.IX 1997) та ін. нормат. актами. Відповідно до цих актів осн. завданнями С. і. є: інкасація; охорона грош. знаків і цін. паперів, док-тів на маршрутах руху від підприємств до установ банку та у зворот, напрямі; між підприємствами або установами банків; забезпечення схоронності вантажів, що перевозяться; захист касирів, членів служб, наряду С. і. та цінностей, що перевозяться. С. і. складається зі спец, підрозділів міліції та спе-ціаліз. воєнізованої охорони. Свої функції С. і. здійснює тільки в межах України. Взаємовідносини С. і. з адміністраціями підприємств визначаються договорами. Юрид. основою здійснення інкасації С. і. є тристор. договори між підприємством, кред.-фін. установою (банком) та підрозділом ДСО з письм. засвідченням матеріальної відповідальності останнього перед підприємством. Поряд з цим укладається і договір про повну матеріальну відповідальність працівників С. і. перед підрозділом ДСО. Відповідно до укладених договорів С. і. здійснює: інкасацію грош. знаків; доставку грош. знаків, цін. паперів, ін. цінностей і док-тів з підлеглих філій (агентств, кас тощо) до банк, установ, від кас підприємств до установ банків або у зворот, напрямі, між касами підприємств або між установами банків; охорону грош. знаків і цін. паперів, що перевозяться касирами при їх збиранні з торг, пунктів у системі одного підприємства; охорону грош. знаків і цін. паперів, що перевозяться касирами комерц.

банків при збиранні грош. знаків у клієнтів банку; охорону грош. знаків і цін. паперів, що перевозяться касирами з банку до обмінних пунктів та у зворот, напрямі тощо. Порядок інкасації у місцях, не охоплених централізованою С. і. та перевезення цінностей НБУ регламентується зазначеною вище Інструкцією. Вимоги Інструкції поширюються на підприємства всіх форм власності, розташовані на тер. України. Під час здійснення інкасації адміністрація підприємства зобов'язана забезпечити безперешкод. проїзд автомобілів з екіпажем С. і. територією об'єктів, а також проходження групи охорони до касових приміщень. Для здійснення інкасації та охорони грош. знаків, цін. паперів, док-тів використовується, як правило, спец, автотранспорт, розпізнавальним знаком якого є поздовжня лінія зеленого кольору, нанесена вздовж периметра автомобіля. На трансп. засіб С. і. видається спец, посвідчення. Водію цього засобу дозволяється тимчас. стоянка в зоні дії заборонних знаків. Проте наявність посвідчення не звільняє водія від відповідальності за порушення Правил дорож. руху. Вантаж і документація, що перевозяться С. і., перевірці не підлягають. При транспортуванні грош. знаків касиру, особам, що його супроводжують, і водію трансп. засобу забороняється: розголошувати маршрут руху і розмір суми ірош. знаків та цінностей, що перевозяться; допускати в салон трансп. засобу сторонніх осіб, крім тих, які призначені керівником підприємства та/чи підрозділу ДСО. Особовий склад екіпажу С. і. при виконанні служб, обов'язків озброюється вогнеп. зброєю та екіпірується спец, засобами індивід, захисту та актив. оборони.

О. В. Бакаєв. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]