Навигация
Повернись живим
 
сис-сміт
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

СЛУЖБА ПРАВОПОРЯДКУ У ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ

— спец, правоохор. формування у складі ЗС України. У своїй діяльності керується Конституцією України, Законом «Про військову службу правопорядку у Збройних Силах України» (2002) та ін. нормат.-прав. актами.

Осн. завдання військ, служби правопорядку: виявлення причин, передумов і обставин злочинів та ін. правопорушень, скоєних у військ, частинах і на військ, об'єктах; пошук осіб, які самовільно залишили військ, частини (місця служби); попередження скоєння злочинів і запобігання їм та ін. правопорушенням у ЗС України; охорона військ, об'єктів і забезпечення громад, порядку та військ, дисципліни серед військовослужбовців у місцях дислокації військ, частин, військ, містечках, на вулицях і в громад, місцях; провадження у встановленому законом порядку дізнання у справах про злочини, здійснені військовослужбовцями і військовозобов'язаними під час проходження зборів, працівниками ЗС України при виконанні ними служб, обов'язків або у розташуванні військ, частини; захист майна ЗС України від розкрадання та ін. злочинних посягань; забезпечення безпеки дорож. руху військ, трансп. засобів; участь у гарнізонних заходах; виконання у передбачених законом випадках дисциплінар. стягнень у вигляді арешту з триманням на гауптвахті та ін. рішень щодо тримання військовослужбовців на гауптвахті; забезпечення виконання крим. покарання військовослужбовців, засуджених до тримання у дисциплінар. батальйоні; сприяння у межах своєї компетенції ін. органам дізнання, органам поперед, (досудового) слідства і суду, органам держ. влади, органам місц. самоуправління, органам військ, управління, підприємствам, установам, організаціям у виконанні покладених на них відповідно до закону обов'язків; участь у протидії диверс. проявам і терорист, актам на військ, об'єктах.

У разі прийняття рішення про запровадження в Україні або в окремих її місцевостях режиму воєн, або надзв. стану на служби правопорядку додатково покладаються такі завдання: участь у б-бі з ворожими диверс.-розвід, групами на тер. України; організація зібрання, супроводження і охорона військовополонених; забезпечення дотримання комендантської години в гарнізонах; охорона військ, об'єктів, військ, містечок та їх населення, сприяння його евакуації; відновлення і підтримання порядку та дисципліни у військ, частинах; контроль за рухом трансп. засобів і перевезенням вантажів ЗС України.

Військову С. п. у ЗС України становлять: органи управління (Головне управління військової С. п. у ЗС України і територіальні управління); підрозділи служби (охорона військ, об'єктів; патрульно-постова служба; безпека дорож. руху; дізнання; спец, призначення); навч. центр служби. Рішення про створення відповід. підрозділів цієї служби приймає міністр оборони України. Він же здійснює заг. керівництво службою через нач. Ген. штабу ЗС України. Військова С. п. у ЗС України має право застосовувати заходи фіз. впливу, спец, засоби і вогнеп. зброю у випадках і в порядку, передбачених законами України. Порядок і строки проходження військ, служби військовослужбовцями даної служби, присвоєння їм військ, звань і звільнення з військ, служби здійснюються відповідно до Закону «Про загальний військовий обов'язок і військову службу» (1999, з наст, змінами і доп.) та до положень про проходження військ, служби.

В. О. Антонов. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]