Навигация
 
смол-співдруж
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

СПЕЦІАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

- надання гр-нам, підприємствам, установам і організаціям у володіння, користування або оренду природних ресурсів на підставі спец, дозволів, зареєстрованих у встановленому порядку, за плату для здійснення вироб. та ін. діяльності. В Україні відносини, пов'язані зі здійсненням С. в. п. р., регулюються Законом «Про охорону навколишнього природного середовища» (1991), ВК України, ЛК України, КпН України, Законами «Про охорону атмосферного повітря» (1992), «Про тваринний світ» (1993), «Про рослинний світ» (1999), «Про мисливське господарство та полювання» (2000) та ін. актами зак-ва України. Дозвіл на С. в. п. р. — це офіц. док-т, який засвідчує право підприємств, установ, організацій, гр-н на використання конкр. природ, ресурсів у межах затверджених лімітів. Такий дозвіл щодо використання природ, ресурсів загальнодерж. значення [природні ресурси конт. шельфу та виключної (морської) екон. зони; атм. повітря; підземні води; поверхневі води, що знаходяться або використовуються на території більш як однієї області; лісові ресурси держ. значення; природні ресурси в межах територій та об'єктів природ.-заповід. фонду загальнодерж. значення; дикі тварини, що перебувають у стані природ, волі, та ін. об'єкти твар, світу у межах тер. і внутр. морських вод, водойм, розташованих на території більш як однієї області, держ. мисл. угідь, лісів держ. значення, а також види тварин і рослин, занесені до Червоної книги України; корисні копалини, за винятком загальнопоширених] видається спеціально уповноваженими держ. органами управління в галузі охорони навкол. природ, середовища і рац. використання природ, ресурсів, а щодо природ, ресурсів місц. значення (природні ресурси, не віднесені зак-вом України до природ, ресурсів загальнодерж. значення) — місц. радами. У дозволах [лісорубних квитках (ордерах), ліцензіях та відстрільних картках на добування мисл. тварин, дозволах (ліцензіях) на використання надр, об'єктів твар, світу, росл, ресурсів, викидів/скидів забруднюючих речовин] відповідно до особливостей певних видів природокористування зазначаються: конкр. природ, ресурс, його місце розташування, мета, спосіб, строки та обсяги використання, розміри та строки плати за С. в. п. р., ін. умови природокористування. Дозвіл на С. в. п. р. може бути скасований органом, який його видав, у разі порушення користувачем умов природокористування, різкого погіршення стану навкол. середовища у процесі природокористування, а також у випадках: ліквідації підприємства, установи та організації, яким було видано дозвіл; закінчення строку природокористування або якщо користувач не приступив протягом 3 років до користування природ, ресурсами чи використовує їх не за призначенням; порушення норм і правил використання природ, ресурсів; надходження вимоги від органів держ. сан. нагляду та ін. спеціально уповноважених органів держ.

нагляду; невнесення або внесення у неповному обсязі протягом 6 місяців збору за С. в. п. р. У разі істотних змін у природокористуванні раніше виданий дозвіл на С. в. п. р. скасовується, а новий дозвіл видається у встановленому порядку.

Особи, винні у порушенні екол.-прав. вимог у процесі С. в. п. р., а також у самовільному С. в. п. р., несуть юрид. відповідальність, встановлену зак-вом про охорону навкол. природного середовища, про адм. правопорушення за крим. і цив. зак-вом.

Див. також Ліміти використання природних ресурсів.

М. І. Єрофеев. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]