Навигация
 
т-тех
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ

(від грец. - далеко, лат. radius — промінь і франц. organisation — впорядковування, з лат. organum, грец. — інструмент, знаряддя) — юрид. особа, зареєстрована у встановленому чинним зак-вом порядку, яка має право виробляти і поширювати телерадіопередачі та програми (редакція, студія, агентство, об'єднання, асоціація, компанія, радіостанція тощо). Прав., екон., орг. та соціальні засади функціонування Т. визначаються Законом України «Про телебачення і радіомовлення» (1994, з наст, змінами і доп.). Право на заснування Т. в Україні належить гр-нам України, не обмеженим у цив. дієздатності, BP України, Президенту України, ін. юрид. особам країни. Держ. реєстрація Т. як суб'єктів інформ. діяльності здійснюється шляхом внесення їх до Держ. реєстру телерадіоорганізацій України, а як суб'єктів господарської діяльності — в порядку, встановленому зак-вом про держ. реєстрацію суб'єктів господарської діяльності. Держ. регулювання діяльності Т. здійснюється шляхом ліцензування телерадіомовлення, яке покладено на позавідомчий держ. орган — Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення.

Для здійснення своєї діяльності Т. отримує на конкурс, основі ліцензію Нац. ради України з питань телебачення і радіомовлення у встановленому зак-вом порядку, на строк не менш як 7 років для цілей ефірного мовлення і 10 років — для цілей кабельного (дротового) мовлення. Т., їх працівники мають право на одержання від держ. органів, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, необхід. інформації для своєї статутної діяльності в порядку, передбаченому чинним зак-вом України. Посад, особи, які надають інформацію, несуть відповідальність за її достовірність.

Т. належить автор, право на створені нею передачі (фільми) і програми, а також автор, права, одержані відповідно до укладених нею договорів, вона має право дозволяти чи забороняти ін. Т., установам і закладам, гр-нам в Україні та за кордоном: трансляцію (ретрансляцію) своїх передач (фільмів) і програм; відтворення, тиражування або продаж зроблених записів передач (фільмів), програм, що є її власністю, а також записів муз. і літ.-драм, творів, здійснених Т. у студії чи у видовищних закладах. Т. зобов'язана: поширювати об'єктивну інформацію; не створювати перешкод у передаванні та прийнятті програм інших Т., функціонуванні ліній зв'язку; дотримуватися вимог держ. стандартів і тех. параметрів телерадіомовлення; попереджати телеглядачів про те, що її програми є платними; виконувати правила рекламної діяльності й спонсорства, встановлені чинним зак-вом; з повагою ставитися до нац. гідності, нац. своєрідності й культури всіх народів; зберігати в таємниці відомості про особу, яка передала інформацію або ін. мат-ли за умови нерозголошення її імені; не поширювати матеріали, які порушують презумпцію невинуватості підсудного або упереджають рішення суду; не розголошувати інформацію про приватне життя гр-нина без його згоди, якщо ця інформація не є суспільно необхідною.

В разі, якщо суд визнає, що поширення інформації про особисте життя гр-нина не становить суспільно необхідної інформації, моральна шкода та матеріальні збитки відшкодовуються у порядку, встановленому чинним зак-вом України; забезпечувати для осіб та орг-цій, які мають у цьому вироб. потребу, вільний доступ до розкладу мовлення Т. і безкоштовне його використання; дотримуватися встановленої квоти демонстрування нац. фільмів та передач чи програм нац. в-ва відповідно до законів. Органам держ. влади та органам місц. самоврядування, їх посад, особам, об'єднанням гр-н, окр. гр-нам забороняється втручатися у творчу діяльність Т., а також у цензуру для контролю за ідеол. змістом передач; контролюється лише зміст інформації, яка охороняється законом. У разі порушення Т. чинного зак-ва та умов, зазначених у ліцензії, Нац. рада України з питань телебачення і радіомовлення має право оголосити їй попередження; застосувати штрафні санкції; тимчасово (строком до 2 місяців) зупинити дію ліцензії; подати до суду справу про позбавлення її ліцензії.

В. О. Горобцов. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]