Навигация
 
тот-тяж
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ТРАНСПОРТНА МІЛІЦІЯ

- система органів та підрозділів міліції України, діяльність яких спрямована на забезпечення громад, порядку і громад, безпеки, на б-бу зі злочинністю на залізнич., повітр. та вод. (морському і річковому) транспорті. Прав, засади їх діяльності встановлені Законом «Про міліцію» (1990, з наст, змінами і доп.), за яким Т. м. входить до структури МВС України.

Гол. завдання Т. м.: охорона громад, порядку на об'єктах обслуговування; забезпечення на тр-ті пож. безпеки; б-ба зі злочинністю та ін. правопорушеннями на об'єктах тр-ту, їх попередження, припинення і розкриття; забезпечення збереження вантажів, що перевозяться; охорона різних форм власності, прав та закон, інтересів гр-н, підприємств, організацій і установ тр-ту від злочин, посягань та ін. антигромад. дій; надання допомоги для безперебійної та безпеч. роботи тр-ту, безпеки руху потягів, мор., річк. і повітр. суден.

Осн. функції Т. м.: забезпечення у межах своїх повноважень реалізації держ. програм б-би зі злочинністю; здійснення операт.-розшук. заходів; провадження дізнання у справах про злочини, розслідування яких законом покладено на органи внутр. справ; розкриття тяжких та ін. злочинів екон. і загально-крим. спрямованості, скоєних на об'єктах тр-ту (залізничного, повітряного, водного); виявлення, викриття та знешкодження організованих злочинних угруповань у взаємодії зі спецпідрозділами з б-би з організ. злочинністю; вжиття заходів щодо запобігання правопорушенням неповнолітніх, виявлення, припинення та розкриття злочинів, учинених неповнолітніми, виявлення та викриття дорослих осіб, які втягують неповнолітніх у злочинну діяльність, проституцію, пияцтво, наркоманію та ін.; забезпечення та охорона громад, порядку на об'єктах обслуговування; розроблення відомчих нормат. актів, інформ.-аналіт. документів, метод, рекомендацій, оглядів з питань діяльності Т. м.; забезпечення проведення операт.-розшук. спец, заходів; використання досягнень науки і техніки у виявленні та дослідженні слідів і речових доказів у розкритті злочинів; взаємодії! з правоохоронними органами, прокуратурою, судами, м-вами, відомствами, громад, організаціями, ЗМІ, а також (у межах своєї компетенції) з підрозділами міліції (поліції) зарубіжних країн у розкритті злочинів, попередженні правопорушень, забезпеченні громад, безпеки. Права та обов'язки працівників трансп. підрозділів, як і міліції взагалі, визначені Законами України «Про міліцію», «Про оперативно-розшукову діяльність» (1992), «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю» (1993). Усі підрозділи (відділи, відділення, лінійні пункти) вод. та повітряної міліції у регіонах підпорядковані відповідним гол. управлінням та управлінням МВС, на території яких вони розміщені. Аналогічні підрозділи на залізницях підпорядковані управлінням МВС на Донецькій, Львівській, Одеській, Південній, Південно-Західній та Придніпровській залізницях. Функції організації та контролю за діяльністю Т. м. у регіонах покладено на Головний штаб МВС України та його структурні підрозділи за напрямами діяльності.

К. Л. Федоров, С. С. Маневич. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]