Навигация
 
тот-тяж
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ТРОЇСТИЙ СОЮЗ

- коаліція Німеччини, Австро-Угорщини та Італії, що виникла 1882 та існувала до 1915. Початок Т. с. покладений союз, договором, підписаним цими д-вами у Відні 20.V 1882.

Учасники договору зобов'язалися не брати участі в будь-яких союзах, спрямованих проти одного з них, консультуватися між собою з політ, та екон. питань заг. характеру і надавати один одному взаємну підтримку в межах власних інтересів. Німеччина та Австро-Угорщина зобов'язувалися надати підтримку Італії у випадку неспровокованого нападу з боку Франції, а Італія — у випадку нападу Франції на Німеччину. Австро-Угорщина звільнялася від надання допомоги Німеччині проти Франції — вона була резервом на випадок вступу до війни Росії. За неспровокованого нападу на одного чи двох учасників договору двох чи кількох держав у війну з ними мали вступати всі учасники Т. с. Водночас Австро-Угорщина та Німеччина прийняли до відома заяву Італії, згідно з якою, коли однією з держав, що нападуть на Австро-Угорщину та Німеччину, буде Великобританія, то передбачуваної військ, допомоги своїм союзникам Італія не надасть. За неспровокованого нападу на одного з учасників договору з боку однієї з великих держав, крім Франції, два ін. учасники зобов'язувалися зберігати доброзичливий нейтралітет щодо свого союзника. Д-ви коаліції зобов'язувалися у випадку спільної участі у війні не укладати сепаратного миру та зберігати договір у таємниці. Другий договір держав коаліції підписаний у Берліні 20.ІІ 1887. Він підтвердив усі положення попереднього договору і встановив строк його дії до 30.V 1892. Одночасно були підписані італо-австрійський та італо-німецький договори, які конкретизували положення загального договору. Ідентичні змістом договори про Т. с. підписувалися втретє в Берліні 6.V 1891, учетверте — в Берліні 28.VI 1902 і вп'яте — у Відні 5.ХІІ 1912.

Т. с. розпався після початку Першої світової війни 1914—18, коли Італія перейшла на бік держав Антанти.

Тоді ж до нім.-австр. альянсу приєдналися Туреччина та Болгарія, і коаліцію стали називати Четверним союзом. Літ.: История дипломатии, т. 2. М.— Ленинград, 1945.

К. О. Савчук. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]