Навигация
 
тот-тяж
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

ТУРИЗМ

(франц. tourisme, від tour — оберт, обертання, об'їзд, обхід, прогулянка, поїздка) — тимчас. виїзд людини з місця пост, проживання з оздоровчою, пізнавальною або професійно-діловою чи ін. метою без здійснення оплачуваної діяльності. Відповідно до Закону України «Про туризм» (1995, в ред. 2003) туристом (мандрівником) визнається особа, яка здійснює подорож по Україні або до ін. країни з не забороненою законом країни перебування метою на строк від 24 год. до 1 року без здійснення будь-якої оплачуваної діяльності та із зобов'язанням залишити країну або місце перебування у зазначений строк.

Організація Т., створення сприятливих умов для турист, діяльності, тобто діяльності з надання різноманітних турист, послуг (охоплюють: розміщення, харчування, трансп. та інформ.-рекламне обслуговування, а також послуги закладів культури, спорту, побуту, розваг тощо, спрямовані на задоволення потреб туристів), є важливою складовою держ. політики у сфері культури та економіки. Здійснення держ. політики в галузі Т. покладено на відповідний центр, орган викон. влади, який має повноваження щодо: забезпечення реалізації програм розвитку Т. в Україні; організації обліку турист, ресурсів України, забезпечення їх рац. використання та охорони; участі в розробці стандартів, діяльності в метрології та сертифікації, у проведенні робіт з підтвердження відповідності в законодавчо регульованій сфері; організації контролю за якістю наданих турист, послуг; реалізації держ. інвестиц. політики в галузі Т. та курортно-рекреац. сфері; участі в розробці програм облаштування трансп. магістралей об'єктами турист, інфраструктури; участі у підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації кадрів, визначенні пріоритет, напрямів наук, досліджень у галузі Т. та проведенні н.-д. робіт у цій галузі; проведення досліджень турист, ринку, підготовки і поширення інформації про Україну та її турист, можливості на міжнар. турист, ринку і всередині д-ви. В межах своєї компетенції цей орган: розробляє, укладає і виконує міжнар. договори в галузі турист, діяльності, представляє країну в міжнар. турист, організаціях і на міжнар. заходах Т.; вживає заходів щодо розширення міжнар. співробітництва, утвердження України на світ, турист, ринку; сприяє координації діяльності органів викон. влади, суб'єктів підприєм. діяльності, їх об'єднань, що здійснюють діяльність у галузі Т.; надає суб'єктам турист, діяльності метод., консульт. та ін. допомогу; пропонує для спільного використання юрид. особами та громадянами-підприємця-ми, які надають турист, послуги, знаки для товарів і послуг; для забезпечення реалізації своїх повноважень, узгодження та врахування інтересів суб'єктів турист, діяльності утворює відповідний координац.-дорадчий орган. Суб'єктами турист, діяльності є підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, фізичні особи, які зареєстровані у встановленому чинним зак-вом України порядку і мають ліцензію на здійснення діяльності, пов'язаної з наданням турист, послуг. Такі послуги надаються відповідно до договорів, що укладаються між суб'єктами турист, діяльності, а також між ними та споживачами (туристами) турист, продукту. Договір (контракт) повинен визначати обсяг, умови та якість надання послуг, порядок оплати і розрахунків, строк дії, права та обов'язки сторін, їх відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов договору.

Суб'єкти турист, діяльності несуть відповідальність за свої дії. Вони зобов'язані відшкодовувати туристам збитки, завдані їм у разі ненадання або надання у неповному обсязі чи неналежної якості турист, послуг зі своєї вини чи з вини партнерів по організації обслуговування, а також можуть бути позбавлені ліцензії на певний строк або безстроково в разі порушення умов і правил здійснення турист, діяльності.

Літ.: Борисов К. Г. Междунар. туризм и право. М., 1999; Бобкова А. Г. Прав, обеспечение рекреац. деятельности.Д, 2000.

М. І. Єрофеєв. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]