Навигация
Повернись живим
 
умис-уяв
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ

- тер. орган Міністерства юстиції України. До У. ю. належать: Головне управління юстиції Мін'юсту України в АР Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські, а також районні, районні в містах, міські (міст обл. значення) У. ю. У своїй діяльності У. ю. взаємодіє з місц. органами викон. влади та органами місц. самоврядування, а також з підприємствами, установами, організаціями на відпо-від. території з питань, віднесених до його компетенції.

Начальник Головного У. ю. Мін'юсту України в АР Крим призначається на посаду та звільняється з посади міністром юстиції України за погодженням з ВР АР Крим. Начальники обласних, Київського та Севастопольського міських У. ю. призначаються на посаду та звільняються з посади міністром юстиції України за погодженням з головою відповід. місц. держ. адміністрації. Начальники районних, районних у містах, міських (міст обл. значення) У. ю. призначаються на посаду та звільняються з посади міністром юстиції України за поданням начальників Головного У. ю. Мін'юсту України в АР Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських У. ю. за погодженням з головами відповід. місц. держ. адміністрацій. Начальник У. ю. несе персон, відповідальність за виконання покладених на У. ю. завдань.

Осн. завдання У. ю.: участь у забезпеченні реалізації держ. прав, політики, держ. політики з питань громадянства, міжнац. та міграц. відносин, сприяння розвитку системи надання правової допомоги з метою реалізації прав і свобод гр-н, захисту закон, інтересів фіз. та юрид. осіб; забезпечення захисту прав людини і гр-нина у визначеній сфері діяльності; участь у роботі з удосконалення зак-ва, в розробці проектів нормат.-правових актів та сприяння відповідно до своєї компетенції розвитку правової науки; організація роботи держ. викон. служби, нотаріату та підпорядкованих їм відділів реєстрації актів цив. стану, служби громадянства та реєстрації фіз. осіб, ін. органів та установ юстиції; держ. реєстрація нормат.-прав. актів міністерств і респ. к-тів АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держ. адміністрацій, їх управлінь, відділів, ін. структур, підрозділів, а також місц. органів госп. управління і контролю; здійснення легалізації місц. об'єднань гр-н та реєстрації ін. юрид. осіб у порядку, встановленому зак-вом; здійснення у випадках, передбачених зак-вом, реєстрації прав на нерухоме майно, ведення реєстру застави рухомого майна та реєстру прав на нерухоме майно; здійснення контролю за виконанням актів Мін'юсту стосовно нормат.-метод, забезпечення діяльності бюро тех. інвентаризації з реєстрації прав власності на нерухоме майно; метод, керівництво прав, роботою у місц. органах викон. влади, на держ. підприємствах, в установах і організації», надання зазнач, органам, а також органам місц. самоврядування метод, допомоги у приведенні їхніх нормат.-прав. актів у відповідність з чинним зак-вом; розвиток прав, інформатизації, формування у гр-н прав, світогляду; представлення у межах своєї компетенції за дорученням Мін'юсту України інтересів Президента України, КМ України і Мін'юсту України під час розгляду справ у судах областей, міст Києва і Севастополя, підготовка матеріалів до розгляду цих справ; здійснення міжнародно-правового співробітництва у межах наданих повноважень.

С. В. Прилуцький. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]