Навигация
Повернись живим
 
умис-уяв
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

УХИЛЕННЯ ВІД ПРИЗОВУ ЗА МОБІЛІЗАЦІЄЮ

— злочин, передбачений ст. 336 КК України. Його об'єктом є порядок комплектування Збройних Сил України та ін. військових формувань під час мобілізації. Способи У. від п. за м. схожі зі способами ухилення від призову на строкову військову службу. Проте на відміну від ухилення від призову на строкову військову службу У. від п. за м. у вигляді бездіяльності полягає у нез'явленні суб'єкта не обов'язково до призовної дільниці, а й безпосередньо до військової частини, військ, установи, які зазначені в повістці або наказі військ, комісара. Крім того, можливі й ш. способи У. від п. за м. (напр., незаконне отримання т. з. броні).

Суб'єктами злочину є гр-ни чол. або жін. статі — військовозобов'язані, що перебувають у запасі першої або другої категорії, віком від 18 років до гранич. віку перебування у запасі першого або другого розряду (для різних категорій військовозобов'язаних цей вік становить 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65 і 70 років). При цьому із жінок — лише ті, які: звільнені з військ, служби за контрактом у запас; мають за спеціальністю мед. підготовку або підготовку, споріднену з відповід. військ.-обліковою спеціальністю за переліком, що визначається КМ України; придатні до військ, служби за станом здоров'я і віком, а у воєн, час — жінки, які не мають дітей або мають дітей, старших 8 років, та які у віці від 18 до 40 років пройшли загальне військ, навчання. Не є суб'єктами цього злочину військовозобов'язані: заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами держ. влади, органами місц. самоврядування, а також за підприємствами, установами й організаціями в порядку, встановленому КМ України; визнані тимчасово нездатними до військ, служби за станом здоров'я; які зайняті пост, доглядом за особами, що його потребують, відповідно до зак-ва України; які є нар. депутатами, депутатами ВР АР Крим; чоловіки, на утриманні яких перебуває більше 4 дітей віком до 17 років; жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 17 років. Не можуть бути суб'єктами У. від п. за м. особи, які: визнані військ.-лікар, комісіями непридатними до військ, служби; засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжких злочинів; досягай гранич. віку перебування у запасі; припинили громадянство України; не отримали до 36-річного віку військ.-облікової спеціальності або спорідненої з нею. Суб'єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом. У. від п. за м. карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.

М. І. Хавронюк. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]