Навигация
Повернись живим
 
умис-уяв
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

УЦІНКА ТОВАРІВ

— зниження цін на товари застарілих фасонів, моделей тощо, а також на товари, які частково втратили свою первісну якість, споживчі властивості, попит тощо. Проводиться відповідно до діючих у торгівлі спец, нормат. актів (правил, інструкцій, наказів), як правило, двічі на рік — навесні й восени. Існує зниження ціни товару в період несезонного продажу, а також комісійна У. т. Остання — це зменшення первісної ціни, встановленої на товар, прийнятий на комісію і виставлений на продаж, але не проданий у визначений строк, без згоди власника зданого на комісію товару (див. Договір комісії).

Товари, які раніше було уцінено, але не продано, можна уцінювати вдруге. В держ. торгівлі У. т. провадиться з коштів спец, фонду, що створюється за рахунок прибутку в розмірі 0,5 % до обороту роздрібної торг, мережі. Торг, організації мають право уцінювати товари в необхід. випадках понад встановлений фонд за рахунок відповід. надпланових нагромаджень. Не можуть бути уцінені за рахунок фонду товари: що втратили свою первісну якість або споживчі властивості з вини працівників торгівлі; продовольчі; скуплені у населення; використані для вітрин та реклами; виготовлені із застосуванням дорогоцін. металів і каменів (крім дрібних виробів зі срібла). Існують особливості уцінки технічно складних товарів, які зняті з в-ва і не користуються попитом населення. Крім пром. товарів, торг, організації можуть знижувати ціни на овочі, фрукти та ягоди. На фонд, ринку виокремлюють уцінку цінних паперів, яка здійснюється на вимогу продавця опціону на їх купівлю. Грунтується на тому, що вартість цін. папера була попередньо завищеною і через те він не може бути реалізований, а це може призвести до збитків.

В. П. Нагребельний. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   [у-уман]   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]