Навигация
 
у-уман
<< В начало < Предыдущая Следующая > В конец >>

УГОДА ПРО ПАРТНЕРСТВО І СПІВРОБІТНИЦТВО МІЖ УКРАЇНОЮ І ЄВРОПЕЙСЬКИМИ СПІВТОВАРИСТВАМИ ТА ЇХ ДЕРЖАВАМИ-ЧЛЕНАМИ 1994

(УПС 1994) — багатосторонній міжнар.-правовий акт, підписаний 14.УІ 1994 у м. Люксембурзі Президентом України і Головою Європейської комісії та представниками держав — членів Європейських співтовариств (ЄС). ВР України ратифікувала УПС 10.ХІ 1994. Угода набула чинності 1 .III 1998. Сторонами УПС є, з одного боку, Європейське співтовариство, Європейське товариство по атомній енергії, Європейське об'єднання вугілля і сталі та їх держави-члени (Бельгія, Великобританія, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Німеччина, Португалія, Франція), з другого боку — Україна. УПС складається з преамбули і 10 розділів: «Основні принципи», «Політичний діалог», «Торгівля товарами», «Положення, що впливають на підприємницьку діяльність та інвестиції», «Поточні платежі та капітал», «Конкуренція, захист інтелектуальної, промислової і комерційної власності та співробітництво у галузі законодавства», «Економічне співробітництво», «Співробітництво в галузі культури», «Фінансове співробітництво», «Інституційні, загальні та заключні положення». Невід'ємною частиною УПС є також Додатки І, II, III, IV і V, доповнення до Додатку V, Протокол про надання адміністративними органами взаємної допомоги у вирішенні митних питань.

Осн. цілями УПС є: забезпечення у відповід. рамках політ, діалогу між сторонами, який сприятиме розвитку тісних політ, відносин; сприяння розвитку торгівлі, інвестицій і гар-мон. екон. відносин між сторонами; створення основ взаємовигід. екон., соціального, фін., н.-т. і культур, співробітництва; підтримка зусиль України щодо зміцнення демократії і переходу до ринк. економіки. Відповідно до УПС партнерство між сторонами будується на поважанні дем. принципів і прав людини, принципів ринк. економіки, які є основою внутр. і зовн. політики сторін. У перспективі, в міру просування України шляхом екон. реформ, планується створення зони вільної торгівлі між сторонами. УПС передбачає розвиток політ, діалогу між Україною і ЄС через встановлення інституц. рамок для ре-гуляр. контактів. На найвищому політ, рівні проводяться консультації у рамках самітів Україна — ЄС або засідань «трійки», до складу якої входять Україна, представники тієї держави — члена ЄС, яка головує у цей період у Раді ЄС, і представники держави — члена ЄС, яка головуватиме в Раді ЄС наступною. На міністер. рівні політ, діалог здійснюється у рамках Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС. На парлам. рівні — в рамках К-ту парлам. співробітництва — УПС закріплює також деякі ін. процедури і механізми політ, діалогу.

Угодою встановлено, що сторони надають одна одній режим найб. сприяння у торгівлі товарами. Жодна зі сторін не може встановлювати на імпорт чи експорт ін. сторони вищі митні податки чи збори, ніж ті, що встановлюються для будь-якої ін. країни. УПС забороняє застосування квот (кількісних обмежень) на імпорт. Проте Україні, як виняток, надано право тимчасово вводити кількісні обмеження на імпорт, щоб захистити ті галузі своєї пром-сті, які перебувають на поч. стадіях розвитку або переживають серйозні труднощі, що можуть призвести до виникнення соціальних проблем. ЄС дозволяється застосовувати квоти на імпорт товарів металург, пром-сті. Угода закріплює принцип свободи транзиту товарів, які походять з мит. територій сторін або призначені для них. Кожна сторона звільняє другу сторону від податків на імпорт та від мита на товари, які ввозяться тимчасово. Окремо зазначається, що УПС підтверджує заборони та обмеження щодо імпорту, експорту або транзиту товарів, введені з мотивів: громад, моралі, держ. політики або держ. безпеки; захисту здоров'я або життя людей, тварин, рослин; захисту природ, ресурсів, нац. багатств худож., істор. або археол. значення, інтелект, власності; забезпечення виконання правил стосовно золота та срібла.

В УПС містяться положення, що відображають прагнення сторін створити сприятливий і стабільний клімат для інвестицій та надання послуг. Зокрема, укр. компаніям, заснованим на тер. ЄС, надається не менш сприятливий режим, ніж компаніям будь-якої третьої країни. Компаніям ЄС, утвореним на тер. України, надається режим не менш сприятливий, ніж укр. компаніям або компаніям будь-якої третьої країни, залежно від того, який з них є кращим. У зв'язку з цим передбачається застосування заходів щодо збільшення обсягу послуг, які надаються компаніями ЄС або України. В Угоді також є положення про здійснення поточ. платежів і рух інвестиц. капіталів, конкуренцію, умови праці укр. гр-н і гр-н держав — членів ЄС на тер. сторін. УПС визначає широке коло сфер співробітництва між Україною та ЄС, серед яких: пром-сть; заохочення і захист інвестицій; стандарти і оцінка відповідності (сертифікація); наука і техніка; освіта і профес. підготовка; с. г.; цив. ядерний сектор; енергетика; охорона довкілля; тр-т; дослідження косм. простору; пошт, послуги і телекомунікації; фін. послуги; б-ба з відмиванням грошей; валют.-грош. політика; регіон, розвиток; соціальна сфера; туризм; мале і середнє підприємництво; інформація та зв'язок; захист прав споживачів; митна справа; статистика; економіка; б-ба з незаконним обігом наркот. речовин; культура.

О. В. Стрельцова. 
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
  [ АННОТАЦІЯ]   [а-ад]   [аж-анар]   [анаф-аск]   [асо-ая]   [б-бен]   [бер-брак]   [брат-бюр]   [в-вер]   [вес-вис]   [вит-віз]   [вій-вод]   [воє-в'яз]   [г-герб]   [гере-гос]   [гот-гуц]   [д-демаг]   [демар-державна тер]   [державна цер-десп]   [десят-дій]   [діл-доз]   [док-дяк]   [е]   [є]   [ж]   [з-зам]   [зан-звід]   [звіл-зім]   [зіо-зяб]   [і-інов]   [іноз-іщ]   [й]   [к-карц]   [кас-київ]   [кий-колг]   [коле-ком]   [кон-конкуб]   [конкур-конто]   [контр-корс]   [кору-крип]   [крис-кюч]   [л-лісов]   [лісог-ляш]   [м-маса]   [масл-мих]   [миш-між]   [мік-мой]   [мол-м'ян]   [н-наук]   [наур-необ]   [неод-нюр]   [о-округ]   [окруж-оріх]   [орлан-ощ]   [п-пасп]   [п-пасп]   [паст-пер]   [пес-піс]   [піч-пози]   [позн-посаг]   [посад-правн]   [право-предм]   [предс-примір]   [примус-прон]   [проп-п'ят]   [р-регл]   [регрес-рибак]   [рибал-розум]   [розш-рят]   [с-сев]   [сег-сир]   [сис-сміт]   [смол-співдруж]   [співстрах-стіч]   [стог-суддя]   [судеб-сюр]   [т-тех]   [тим-тор]   [тот-тяж]   у-уман   [умис-уяв]   [ф-фой]   [фок-ф'юч]   [х]   [ц]   [ч]   [ш]   [щ]   [ю]   [я]   [_А-В]   [_Г-З]   [_І-С]   [__Лат A-B]   [__Лат C]   [__Лат D]   [__Лат E-F]   [__Лат G-I]   [__Лат J]   [__Лат L-M]   [__Лат N-O]   [__Лат P]   [__Лат Q-R]   [__Лат S-T]   [__Лат U-V]